Jakub Peszko wzmocnił LUK Politechnikę Lublin

Jakub Peszko to kolejny zawodnik, który pomoże LUK Politechnice Lublin w walce o awans do PlusLigi. W poprzednim sezonie doświadczony przyjmujący reprezentował barwy BKS-u Visły Bydgoszcz.

28-letni zawodnik rozpoczynał swoją karierę w Asseco Resovii Rzeszów. W 2009 roku wywalczył z podkarpackim zespołem tytuł mistrza Polski w kategorii kadetów, a dwa lata później triumfował z nim w rozgrywkach Młodej Ligi. W sezonie 2011/2012 był częścią kadry rzeszowskiej ekipy, która zdobyła mistrzostwo Polski i doszła do finału Pucharu CEV, w którym przegrała z Dinamem Moskwa. W kolejnych sezonach Jakub Peszko występował w Ślepsku Suwałki, Avii Świdnik i KS-ie Camper Wyszków. W 2015 roku przyjmujący dołączył do MKS-u Będzin. W barwach drużyny z Zagłębia Dąbrowskiego rozegrał cztery sezony na poziomie PlusLigi. Przed startem kampanii 2019/2020 zasilił BKS Visłę Bydgoszcz. W skróconych w wyniku pandemii koronawirusa rozgrywkach Peszko rozegrał 23 spotkania, w których zdobył 214 punktów.

Jakub Peszko to drugi przyjmujący, który wzmocnił LUK Politechnikę Lublin przed startem sezonu 2020/2021. Wcześniej włodarze lubelskiego klubu potwierdzili transfer Jakuba Wachnika. W kolejnych rozgrywkach o przyjęcie zespołu z Koziego Grodu zadbają poza Peszko i Wachnikiem Paweł Rusin oraz Szymon Seliga.

fot. Grzegorz Winnicki/LUK Politechnika Lublin

0 0 votes
Article Rating