Komplet punktów na koncie lubelskich siatkarzy

W środowy wieczór w Hali MOSiR siatkarze LUK Politechniki Lublin mierzyli się z Krispolem Września. Spotkanie było rozgrywane w ramach zaległej 4. kolejki Tauron 1. Ligi. Górą z niego wyszli podopieczni Macieja Kołodziejczyka, którzy wygrali 3:1. – To nie był zły mecz w naszym wykonaniu, ale wiem, że potrafimy grać lepiej. Drużyna z Wrześni postawiła nam trudne warunki i musieliśmy wznieść się na wyżyny, by wygrać w tym spotkaniu. Tym razem nie było elementu, który znacząco musielibyśmy poprawić, bo zagraliśmy kompletnie, choć bez fajerwerków. Cieszy to, że w czwartym secie, w którym przegrywaliśmy 21:24 potrafiliśmy odwrócić losy meczu i wygrać 29:27, dzięki czemu trzy punkty pozostały w Lublinie. Brakuje nam chyba świeżości, bo mamy napięty kalendarz, choć nie narzekamy. Zdajemy sobie sprawę z tego, jaka jest sytuacja, więc najważniejsze jest to, że w ogóle udaje się te spotkania rozgrywać – podsumowuje szkoleniowiec klubu z Lublina. 

NASTĘPNY MECZ

W następnym meczu LUK Politechnika Lublin zagra na wyjeździe z Exact Systems Norwid Częstochowa (28 listopada, 17:00).

LUK Politechnika Lublin – Krispol Września 3:1 (25:22, 21:25, 25:18, 29:27)

LUK: Goss, Durski, Stajer, Szaniawski, Rusin, Mehić, Majstorović (libero) oraz Sobala, Romać, Pająk, Cabaj (libero), Wachnik.

Krispol: Linda, Krawiecki, Narowski, Brzóstowicz, Pizuński, Kalinowski, Dzierżyński (libero) oraz De Oliveira, Rakowski, Czyżowski, Herbich.


Trybuny podczas wydarzeń sportowych pozostają puste, ale kibice LUK Politechniki Lublin wpadli na pomysł, jak je zapełnić. W specjalnie przygotowanej przez nich akcji krzesełka w Hali MOSiR są wypełniane tekturowymi makietami z podobiznami kibiców. Inicjatywa kibicowania połączona została ze zbiórką pieniędzy, która ma pomóc ośmiomiesięcznemu Nikodemowi Wasilewskiemu choremu na SMA 1. Szczegóły w tym miejscu.

fot. Grzegorz Winnicki/LUK Politechnika Lublin

0 0 vote
Article Rating