Koniec sezonu w rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi. LUK Politechnika Lublin na podium!

Koniec sezonu w rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi. LUK Politechnika Lublin na podium!

Ze względu na trwającą w Polsce pandemię koronawirusa władze Polskiej Ligi Siatkówki także zadecydowały o przedwczesnym zakończeniu rozgrywek PlusLigi, Krispol 1. Ligi mężczyzn oraz Ligi Siatkówki Kobiet. W związku z tym zespół LUK Politechnika Lublin zamknął swój debiutancki sezon na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce na trzecim miejscu w tabeli, ustępując jedynie BBTS-owi Bielsko-Biała i Stali Nysa. Drużyna prowadzona przez Macieja Kołodziejczyka w 25 rozegranych spotkaniach zgromadziła 52 punkty.

OFICJALNY KOMUNIKAT  ZAMIESZCZONY NA STRONIE KRISPOL 1. LIGI DOTYCZĄCY ZAKOŃCZENIA ROZGRYWEK

“Wydanie decyzji o końcu rozgrywek poprzedziło posiedzenie Rady Nadzorczej PLS S.A., które przeprowadzono drogą elektroniczną. Wcześniej odbyły się także konsultacje z przedstawicielami akcjonariuszy spółki. W wyniku tych rozmów oraz konsultacji Zarząd postanowił (…) w KRISPOL 1. Lidze Mężczyzn zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 na tym etapie, jaki rozegrany został do 14 marca 2020 roku, a więc bez pełnej fazy zasadniczej sezonu 2019/2020. W związku z tym Zarząd zdecydował, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza KRISPOL 1. Ligi, a ustalona zostanie kolejność drużyn w tabeli według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek.
Dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny przejdą audyt w kontekście awansu do PlusLigi  (pierwszeństwo awansu według wyższego miejsca klasyfikacji końcowej KRISPOL 1. Ligi, po spełnieniu wymogów regulaminowych). Z KRISPOL 1. Ligi spadają dwie ostatnie drużyny w klasyfikacji końcowej, czyli SPS Chrobry Głogów oraz SMS PZPS I Spała.”

fot. Grzegorz Winnicki (archiwum)