LUK Politechnika Lublin odkrywa karty

LUK Politechnika Lublin odkrywa karty

Do rozpoczęcia sezonu 2019/2020 w I lidze siatkówki mężczyzn pozostały niespełna cztery miesiące. Na ostatniej prostej z domknięciem składu jest drużyna LUK Politechnika. Dotychczas klub z Lublina ogłosił nazwiska dziewięciu graczy, którzy w najbliższej kampanii w jego barwach wybiegną na parkiety. 

Kontrakty zostały przedłużone z Kamilem Durskim, Rafałem Cabajem, Kamilem Szaniawskim, Szymonem Seligą, Jędrzejem Gossem i Szymonem Pałką. Jak na razie do drużyny dołączyło trzech nowych siatkarzy. Są to: przyjmujący Paweł Rusin (KS Lechia Tomaszów Mazowiecki), środkowy Roman Oroń (KPS Siedlce) i atakujący Damian Wierzbicki (Krispol Września).  – Jeśli chodzi o wiodących zawodników, nasz skład jest zamknięty. Została nam tylko kosmetyka. Jesteśmy zadowoleni z tego, jak potoczyły się sprawy, bo w większości kontrakty z nami podpisali siatkarze, których chcieliśmy mieć w drużynie – mówi Maciej Krzaczek, wiceprezes LUK Politechnika Lublin.

Czy organizacyjnie klub z Lublina jest już gotowy na I ligę? – Jest jeszcze kilka kwestii do rozstrzygnięcia, więc przed nami sporo pracy, ale są to już niuanse. W najbliższym czasie powinniśmy je dopiąć – wyjaśnia Maciej Krzaczek.

Zespół LUK Politechnika Lublin przygotowania do sezonu rozpocznie 15 lipca.

DOTYCHCZASOWA KADRA LUK POLITECHNIKA LUBLIN NA SEZON 2019/2020:

Przyjmujący: Szymon Seliga, Szymon Pałka, Paweł Rusin
Atakujący: Jędrzej Goss, Damian Wierzbicki
Środkowi: Kamil Szaniawski, Roman Oroń
Rozgrywający: Kamil Durski
Libero: Rafał Cabaj.

fot. Jakub Pecio (archiwum)