LUK Politechnika Lublin rozpoczyna decydujący marsz ku I lidze

LUK Politechnika Lublin rozpoczyna decydujący marsz ku I lidze

W sezonie 2018/2019 system awansu w II lidze mężczyzn składa się z następujących etapów: I rundy play-off, II rundy play-off, turnieju półfinałowego i turnieju finałowego. I runda, która rozpoczyna się w trzeci weekend lutego, rozgrywana jest do trzech wygranych spotkań, a gospodarzem pierwszego terminu jest zespół, który po rundzie zasadniczej zajął wyższe miejsce w tabeli. Zgodnie z tym, wicelider grupy 6, LUK Politechnika Lublin będzie teraz rywalizował z Błękitnymi Ropczyce. 

RUNDA ZASADNICZA ZAKOŃCZONA SUKCESEM

Z bilansem trzynastu zwycięstw i tylko jednej porażki siatkarze LUK Politechnika Lublin zajęli drugie miejsce w tabeli grupy 6 II ligi mężczyzn, tuż za Avią Świdnik. – O rundzie zasadniczej staramy się zapomnieć, bo myślimy o fazie play- off. Bez znaczenia jest to, ile meczów tam wygraliśmy, a ile przegraliśmy. Teraz liczą się tylko play-offy i to, co będzie dalej – podsumowuje kapitan lublinian, Kamil Durski.

SIŁA TKWIĄCA W DRUŻYNIE

Zespół LUK Politechnika Lublin w rundzie zasadniczej pokazał, że ma wiele atutów, a jednym z nich jest drużyna. – Wydaje mi się, że kolektyw, który udało się stworzyć, jest naszą główną siłą. Mamy szeroką kadrę, a dzięki temu potrafimy pokonywać większe lub mniejsze kryzysy. W każdej chwili na parkiet może wejść kolejny zawodnik i dać wiele od siebie – zaznacza przyjmujący LUK, Szymon Pałka.

RYWALIZACJA Z BŁĘKITNYMI ROPCZYCE

W rundzie zasadniczej sezonu 2018/2019 podopieczni Macieja Kołodziejczyka dwukrotnie pokonali ekipę z Podkarpacia w trzech partiach. Trudno spodziewać się, że w fazie play-off będzie inaczej. – Niezależnie od tego, kto jest po drugiej stronie siatki, to naszym obowiązkiem jest zwycięstwo. Jeśli chce się awansować do I ligi, to grupowi przeciwnicy nie powinni sprawiać nam problemu. Postaramy się rozstrzygnąć sprawę w trzech meczach – mówi atakujący Jędrzej Goss. – Gdzieś w głowie na pewno jest dalsze granie, bo każdy chciałby zajść jak najdalej, ale teraz najważniejsze są dla nas najbliższe potyczki. Jeśli uda nam się pokonać rywali w trzech meczach, to będzie fajnie. Jeśli nie, to będziemy walczyć  dalej – komentuje Durski. – Zwłaszcza że awans do I ligi, to jest cel każdego z nas – precyzuje Pałka.

I RUNDA FAZY PLAY-OFF

LUK Politechnika Lublin – Błękitni Ropczyce (16 lutego, 19:00)
LUK Politechnika Lublin – Błękitni Ropczyce (17 lutego, 14:00).