Pójść za ciosem – zapowiedź 4. kolejki KRISPOL 1. Ligi z udziałem LUK Politechnika Lublin

Pójść za ciosem – zapowiedź 4. kolejki KRISPOL 1. Ligi z udziałem LUK Politechnika Lublin

Drugi mecz przed własną publicznością rozegrają siatkarze LUK Politechnika Lublin. W najbliższą niedzielę podopieczni Macieja Kołodziejczyka w ramach 4. kolejki KRISPOL 1. Ligi mężczyzn podejmą Exact Systems Norwid Częstochowa.

Zawodnicy z Lublina do najbliższego spotkania przystąpią po pierwszej w tym sezonie wygranej nad BBTS-em Bielsko-Biała, którego pokonali we wtorek 3:1. Natomiast zespół z Częstochowy dotychczas rozegrał dwa mecze, z których jeden wygrał, a drugi przegrał. Ekipa prowadzona przez Tomasza Wasilkowskiego w trzech setach uległa AZS-owi AGH Kraków i pokonała 3:1 ZAKSĘ Strzelce Opolskie. Drużyna Exactu Systems po raz ostatni w lidze rywalizowała 28 września, a więc cztery dni wcześniej niż lublinianie jednak wydaje się, że to nie powinno mieć znaczenia w najbliższej potyczce.

Wiemy, że mierzymy się z bardzo dobrym przeciwnikiem, choć w tej lidze i tak próżno szukać zespołów, które odstają od reszty stawki. Nas cieszy ostatnia wygrana nad BBTS-em Bielsko-Biała i mam nadzieję, że ona pozwoliła nam się przełamać. Będziemy starali się wygrywać każde kolejne spotkanie, a to pozwoli nam podtrzymać pasmo zwycięstw. Zdajemy sobie sprawę z tego, że liga jest niezwykle mocna i wyniki meczów są sprawą otwartą. Naszym zadaniem na najbliższe starcie będzie jednak zachowanie koncentracji. Nie możemy rozluźnić się po ostatnim zwycięstwie, ale uwierzyć w swoje umiejętności i zaprezentować je na parkiecie. Jeżeli ponownie zaprezentujemy taki poziom, jak we wcześniejszych konfrontacjach, to jestem spokojny o rezultat. Ten teoretycznie trudniejszy terminarz już za nami i myślę, że przez to jesteśmy trochę bardziej zrównoważeni – zapowiada Maciej Kołodziejczyk.

Początek niedzielnego meczu o godzinie 17:00.

Pary 4. kolejki KRISPOL 1. Ligi mężczyzn:

Sobota
ZAKSA Strzelce Opolskie – KPS Siedlce o godzinie 16:00
AZS AGH Kraków – MCKiS Jaworzno o godzinie o godzinie 17:00
APP Krispol Września – KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki o godzinie 17:00
SMS PZPS Spała – Chrobry Głogów o godzinie 18:00

Niedziela
LUK Politechnika Lublin – Exact Systems Norwid Częstochowa o godzinie 17:00

W piątek rozegrano mecz pomiędzy BBTS-em Bielsko-Biała a Stalą Nysa (wynik 3:1 dla Stali)

fot. Grzegorz Winnicki (archiwum)