Pokazać charakter – zapowiedź 12. kolejki KRISPOL 1. Ligi z udziałem LUK Politechnika Lublin

Pokazać charakter – zapowiedź 12. kolejki KRISPOL 1. Ligi z udziałem LUK Politechnika Lublin

W ostatnią sobotę listopada I-ligowy zespół LUK Politechnika Lublin stanie przed szansą zrehabilitowania się swoim kibicom za porażkę poniesioną w ubiegłym tygodniu z ZAKSĄ Strzelce Opolskie (0:3). Podopieczni Macieja Kołodziejczyka będą mieli ku temu idealną okazję, bowiem na wyjeździe zagrają z ostatnią drużyną w tabeli – SMS-em PZPS I Spała.

Ekipa z powiatu łódzkiego to czerwona latarnia w tabeli KRISPOL 1. Ligi mężczyzn, a na swoim koncie ma zaledwie jedno zwycięstwo. SMS PZPS I Spała odniósł je w 4. kolejce, pokonując przed własną publicznością Chrobry Głogów 3:2. Na zupełnie przeciwległym biegunie znajdują się lublinianie, którzy w sobotni wieczór powalczą nie tylko o ósmą wygraną w sezonie 2019/2020, ale również o powrót na fotel wicelidera rozgrywek. Obecnie team prowadzony przez Macieja Kołodziejczyka plasuje się na czwartym miejscu w klasyfikacji, ze stratą punktu do Krispolu Września, który swoje spotkanie w ramach 12. kolejki rozegrał w czwartek.

Jedziemy do Spały po zwycięstwo i po to, aby pokazać charakter oraz złość sportową. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w meczu z ZAKSĄ Strzelce Opolskie zawiedliśmy i przeszliśmy obok spotkania, przez co straciliśmy trzy punkty. Liga nie wybacza takich błędów i musimy być tego świadomi. W tabeli co kolejkę następują zmiany, ale na nasze szczęście inne wyniki są dla nas korzystne. Nie możemy jednak patrzeć na potknięcia naszych rywali, tylko na siebie i musimy teraz wrócić do wygrywania. W ostatnim czasie kilku zawodnikom doskwierały urazy, lecz mam nadzieję, że najgorsze jest już za nami i w komplecie przystępujemy do najbliższej konfrontacji – mówi Maciej Kołodziejczyk.

Pary 12. kolejki KRISPOL 1. Ligi mężczyzn:

Sobota

Lechia Tomaszów Mazowiecki – AZS AGH Kraków o godzinie 17:00
BBTS Bielsko-Biała – SPS Chrobry Głogów o godzinie 17:00
Exact Systems Norwid Częstochowa – MCKiS Jaworzno o godzinie 17:00
SMS PZPS I Spała – LUK Politechnika Lublin o godzinie 18:00
Stal Nysa – ZAKSA Strzelce Opolskie o godzinie 18:00
KPS Siedlce – KFC Gwardia Wrocław o godzinie 18:00

W czwartek rozegrano mecz pomiędzy APP Krispol Września a Mickiewiczem Kluczbork. Wynik to 3:0 dla zespołu z Wrześni.

fot. Grzegorz Winnicki