Powtórzyć wynik z rozgrywek Pucharu Polski – zapowiedź 9. kolejki KRISPOL 1. Ligi z udziałem LUK Politechnika Lublin

Powtórzyć wynik z rozgrywek Pucharu Polski – zapowiedź 9. kolejki KRISPOL 1. Ligi z udziałem LUK Politechnika Lublin

W 9. kolejce rozgrywek KRISPOL 1. Ligi mężczyzn siatkarze LUK Politechnika Lublin udali się do Krakowa na mecz z miejscowym AZS-em AGH Kraków. Faworytem sobotniego starcia ponownie w tym sezonie są lublinianie, którzy w ligowej tabeli są sklasyfikowani o cztery lokaty wyżej niż ekipa z Małopolski. 

Obie ekipy rywalizowały ze sobą w minionym tygodniu w ramach 1. rundy rozgrywek Pucharu Polski. W nim podopieczni Macieja Kołodziejczyka pokonali rywali 3:1, choć nie obyło się bez nerwowych końcówek. Natomiast w KRISPOL 1. Lidze Mężczyzn AZS AGH Kraków zajmuje ósme miejsce w tabeli z bilansem czterech zwycięstw i czterech porażek. Obie drużyny miały mało czasu na odpoczynek, bowiem we wtorek zarówno LUK Politechnika Lublin, jak i ekipa z Krakowa rozegrały pięć setów ze swoimi przeciwnikami. Lublinianie pokonali u siebie SPS Chrobry Głogów, a team z Grodu Kraka ZAKSĘ Strzelce Opolskie.

Chcemy w Krakowie rozegrać dobre spotkanie i zaprezentować w nim lepszą siatkówkę, niż we wtorkowym starciu z Chrobrym Głogów. Mieliśmy mało czasu, żeby wyeliminować wszystkie błędy i niedokładności, choć nie uważam, żeby to było obniżenie lotów z naszej strony. Przydarzył nam się słabszy mecz, ale w sporcie tak bywa i nie ma co robić z tego tragedii. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zmierzymy się z solidną drużyną, z którą ostatnio walczyliśmy w Pucharze Polski, choć w nim przeciwnicy nie rzucili wszystkich sił. Wiemy, że tym razem AZS AGH Kraków będzie zdecydowanie mocniejszy, a to będzie wymagało od nas należytej koncentracji – mówi Maciej Kołodziejczyk.

Początek sobotniego meczu o godzinie 15:30.

Pary 9. kolejki KRISPOL 1. Ligi mężczyzn:

AZS AGH Kraków – LUK Politechnika Lublin o godzinie 15:30
Exact Systems Norwid Częstochowa – SMS PZPS I Spała o godzinie 15:30
Lechia Tomaszów Mazowiecki – KFC Gwardia Wrocław o godzinie 17:00
MCKiS Jaworzno – APP Krispol Września o godzinie 17:00
KPS Siedlce – BBTS Bielsko-Biała o godzinie 18:00
SPS Chrobry Głogów – Stal Nysa o godzinie 18:00
Mickiewicz Kluczbork – ZAKSA Strzelce Opolskie o godzinie 18:00.

fot. Grzegorz Winnicki