Siatkarze LUK Politechnika Lublin bez problemów zameldowali się w II rundzie fazy play-off

Siatkarze LUK Politechnika Lublin bez problemów zameldowali się w II rundzie fazy play-off

W pierwszy weekend marca siatkarze LUK Politechnika Lublin rozegrali trzeci mecz I rundy fazy play-off. Podopieczni Macieja Kołodziejczyka odnieśli trzecie zwycięstwo nad zespołem KS Błękitni Ropczyce i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy, w której zmierzą się z Neobusem RAF-MAR Sołek Cars Niebylec. 

Maciej Kołodziejczyk:

O TRZECIM MECZU Z KS BŁĘKITNI ROPCZYCE

Jechaliśmy do Ropczyc po zwycięstwo, bo chcieliśmy dopełnić formalności, zwyciężając w pierwszej rundzie fazy play-off trzech meczach. Cieszymy się, że nam się to udało. Myślę, że od początku do końca dominowaliśmy na parkiecie. Pierwsza partia była zacięta i najbardziej nerwowa w naszym wykonaniu. Mimo tego cały czas mieliśmy pod kontrolą to spotkanie. Rozegraliśmy dobre zawody i to buduje przed następną rundą, w której zmierzymy się z drużyną z Niebylca. W rundzie zasadniczej dwukrotnie wygraliśmy z tym zespołem w trzech setach, ale wiemy, że jest to groźna ekipa. Podchodzimy do naszego rywala z dużym szacunkiem, lecz zdajemy sobie sprawę z wartości naszego teamu. Ambicji i woli walki na pewno nam nie zabraknie. 

KS Błękitni Ropczyce – LUK Politechnika Lublin 0:3 (22:25, 20:25, 14:25)

LUK: Kamil Durski, Jędrzej Goss, Michał Marszałek, Kamil Szaniawski, Tomasz Kusior, Szymon Seliga, Rafał Cabaj (libero) oraz Łukasz Zugaj, Bartosz Jesień.

fot. Jakub Pecio