Siatkarze LUK Politechniki Lublin kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa

W trzech setach siatkarze LUK Politechniki Lublin rozbili Gwardię Wrocław. Spotkanie zostało rozegrane w ramach zaległej 7. kolejki Tauron 1. Ligi. Dla podopiecznych Macieja Kołodziejczyka była to jedenasta wygrana w sezonie 2020/2021. – Zwycięstwo w trzech setach bardzo mnie cieszy. To był trudny mecz zakończony naszym triumfem z bezpośrednim rywalem w walce o awans. To pozwala nam także osiągać coraz większą przewagę w tabeli nad pozostałymi rywalami. W czubie pozostały już tylko cztery drużyny, które mocno się w niej zacementowały. Wracając do samego spotkania, po naszej stronie wszystkie elementy zafunkcjonowały tak, jak powinny. Być może nie zagraliśmy wybitnie, bo nie unikaliśmy błędów, ale potrafiliśmy je zastąpić dobrymi akcjami. To zaważyło na tym, że te kluczowe piłki rozstrzygaliśmy na swoją korzyść – podsumował wtorkowe starcie trener LUK.

W następnej kolejce LUK Politechnika Lublin zagra na wyjeździe z BAS-em Białystok (12 grudnia, 18:00).

LUK Politechnika Lublin – eWinner Gwardia Wrocław 3:0 (25:15, 25:23, 25:21)

LUK: Wachnik, Rusin, Sobala, Romać, Pająk, Stajer, Majstorović (libero) oraz Cabaj (libero), Goss

Gwardia: Lubaczewski, Pietruczuk, Siwicki, Wierzbicki, Biernat, Szymeczko, Mihułka (libero) oraz Gibek, Malicki, Frąc, Nowik, Kołtowski (libero).