Skład zamknięty. Teraz przed zespołem z Lublina przygotowania do nowego sezonu

Drużyna LUK Politechnika Lublin zakończyła kompletowanie składu przed sezonem 2019/2020. Klub rozstał się z sześcioma zawodnikami, w których miejsce zakontraktował nowych graczy.

Umowy nie zostały przedłużone z: Wojciechem Kwietniem, Bartoszem Jesieniem, Tomaszem Kusiorem, Tomaszem Błądzińskim, Michałem Marszałkiem i Łukaszem Zugajem.


Do przyjmujących Szymona Seligi i Szymona Pałki dołączyli Paweł Rusin (Lechia Tomaszów Mazowiecki) i Sławomir Stolc (Stal Nysa). – Paweł ma za sobą bardzo dobry sezon w Lechii. Jest to dość niski zawodnik, jak na swoją pozycję i przez to być może nie dysponuje dobrymi parametrami fizycznymi, ale nadrabia to motoryką i techniką. Cieszę się, że dołączył do nas, bo wiele klubów chciało go mieć u siebie, więc czapki z głów przed zarządem, który dopiął ten transfer. Jeśli chodzi o Sławka, to jest to sprawdzona firma, ponieważ w przeszłości ten zawodnik występował w PlusLidze w Treflu Gdańsk. Wiążemy z nim duże nadzieje – mówi Maciej Kołodziejczyk.

Mocnego rywala do miejsca w podstawowym składzie będzie miał rozgrywający Kamil Durski, do którego doszedł Bartosz Zrajkowski. 33-latek w poprzednim sezonie reprezentował barwy I-ligowego Norwida Częstochowa. – Jeśli ktoś interesuje się siatkówką, to tego zawodnika nikomu nie trzeba przedstawiać. Bartek ma za sobą rozegranych wiele bardzo dobrych sezonów na zapleczu PlusLigi. Myślę, że rywalizacja naszych rozgrywających w tej kampanii będzie stała na wysokim poziomie, co będzie dla mnie komfortową sytuacją podczas rozgrywek – tłumaczy opiekun lubelskiego zespołu.

W rolach „bombardierów” wystąpią doskonale znany lubelskim kibicom Jędrzej Goss oraz Damian Wierzbicki (Krispol Września). – Damian w ubiegłym sezonie zajął trzecie miejsce w rankingu najlepiej punktujących zawodników i sięgnął po brązowy medal rozgrywek I ligi, będąc filarem drużyny. Na tej pozycji mamy dwóch znakomitych graczy, dzięki czemu możemy być spokojni o nasze poczynania – komentuje nasz rozmówca.

Nowymi nabytkami na pozycji środkowego (poza Kamilem Szaniawskim) zostali: Romań Oroń, Bartłomiej Giza (MKS Avia Świdnik) i Radosław Sterna. – Romek i Radek przyszli do nas z KPS-u Siedlce i cechuje ich mocna siła fizyczna. Myślę, że w tym sezonie obaj będą chcieli coś udowodnić, bo w poprzednim w pełni nie rozwinęli swoich skrzydeł. Trzecim z naszych nowych środkowych jest Bartek Giza. Nie ma co ukrywać, że przychodzi on do nas po to, żeby zebrać bagaż doświadczenia od starszych kolegów. Mam nadzieję, że Bartek mocno da się im we znaki i powalczy o miejsce w szóstce – zaznacza młody szkoleniowiec.

Jeśli chodzi o pozycję libero, barwy LUK nadal reprezentowali będą Rafał Cabaj i… Paweł Toborek, który do tej pory był przyjmującym. – Poprzedni sezon pokazał nam, że mimo tego, iż w składzie mieliśmy pięciu przyjmujących, to czasami zostawaliśmy tylko z dwoma. Nie mieliśmy pola manewru na tej pozycji, więc uznaliśmy, że w razie niesprzyjających okoliczności Paweł wspomoże nas i na przyjęciu. Był to naturalny ruch. Bardzo chciałem, żeby ten zawodnik został z nami, ponieważ jest w klubie od początku i ma świetne relacje z kolegami, a także jest naszą podporą mentalną – precyzuje trener lubelskiego teamu.

O co ekipa z Koziego Grodu powalczy w kampanii 2019/2020? – Rola beniaminka zawsze jest trudna, jednak z dużym spokojem i dystansem podejdziemy do nowego sezonu. Przyzwyczailiśmy swoich kibiców do fali zwycięstw, lecz należy pamiętać o tym, że I liga to już zupełnie inny poziom. Myślę, że każdy będzie mógł wygrać z każdym, ale do każdego meczu należy podchodzić na niesamowitej ambicji i waleczności. Jestem zdania, że transfery, które poczyniliśmy, pozwalają nam myśleć o sprawieniu niejednej niespodzianki – kończy Maciej Kołodziejczyk.

KADRA LUK POLITECHNIKA LUBLIN NA SEZON 2019/2020:

Przyjmujący: Szymon Seliga, Szymon Pałka, Paweł Rusin, Sławomir Stolc
Atakujący: Jędrzej Goss, Damian Wierzbicki
Środkowi: Kamil Szaniawski, Roman Oroń, Bartłomiej Giza, Radosław Sterna
Rozgrywający: Kamil Durski, Bartosz Zrajkowski
Libero: Rafał Cabaj, Paweł Toborek.

fot. Jakub Pecio (archiwum)