W Lublinie o przełamanie – zapowiedź 18. kolejki KRISPOL 1. Ligi z udziałem LUK Politechnika Lublin

W Lublinie o przełamanie – zapowiedź 18. kolejki KRISPOL 1. Ligi z udziałem LUK Politechnika Lublin

Po dwóch z rzędu przegranych pięciosetowych bojach (z BBTS-em Bielsko-Biała i z Exact Systems Norwid Częstochowa) siatkarze LUK Politechnika Lublin zmierzą się we własnej hali z zajmującym dwunaste miejsce w tabeli KRISPOL 1. Ligi, KPS-em Siedlce.

Podopieczni Macieja Kołodziejczyka są wyraźnym faworytem czwartkowego spotkania. Wicelider z Lublina pomimo dwóch porażek z rzędu to wciąż jeden z faworytów do gry w fazie play-off. Tego samego nie można napisać o zespole z Siedlec. W końcu obie ekipy w ligowej tabeli dzieli aż piętnaście punktów. Pierwsze starcie między tymi drużynami zakończyło się pewnym zwycięstwem lublinian i kibice zgromadzeni w Hali MOSiR z pewnością nie mieliby nic przeciwko, gdyby ten wynik został powtórzony.

Gramy z zespołem z dolnej części tabeli i na pewno będziemy chcieli przełamać się oraz zwyciężyć za trzy punkty. Zespół z Siedlec to młoda drużyna, a to wiąże się z nieobliczalnością. Rywale mogą zagrać bardzo dobry mecz, by za chwilę zejść z tego poziomu. Liczę na to, że poprzez naszą dobrą grę nie pozwolimy im rozwinąć skrzydeł. Punkty są nam potrzebne, by utrzymać się w górnej części tabeli. Z racji tego, że do zdrowia wracają kontuzjowani zawodnicy, myślę, że nasza jakość pójdzie jeszcze do góry. Jest to bardzo ważne, ponieważ chcemy zakwalifikować się do fazy play-off i dobrze się tam zaprezentować, by sprawić niespodziankę na koniec sezonu – zaznacza Maciej Kołodziejczyk.

Pary 18. kolejki KRISPOL 1. Ligi mężczyzn:

Czwartek
LUK Politechnika Lublin – KPS Siedlce o godzinie 18:00

Piątek
AZS AGH Kraków – SPS Chrobry Głogów o godzinie 17:30

Sobota
ZAKSA Strzelce Opolskie – KFC Gwardia Kraków o godzinie 18:30

Niedziela
Lechia Tomaszów Mazowiecki – SMS PZPS I Spała o godzinie 17:00
BBTS Bielsko-Biała – APP Krispol Września o godzinie 17:00
Stal Nysa – Exact Norwid Częstochowa o godzinie 18:00
UKS Mickiewicz Kluczbork – MCKiS Jaworzno o godzinie 18:00.

fot. Grzegorz Winnicki (archiwum)