Wrócić na pozycję wicelidera – zapowiedź 7. kolejki KRISPOL 1. Ligi z udziałem LUK Politechnika Lublin

Przed siatkarzami LUK Politechnika Lublin 7. kolejka rozgrywek KRISPOL 1. Ligi mężczyzn, w której podopieczni Macieja Kołodziejczyka zagrają na wyjeździe z MCKiS Jaworzno. W niej lublinianie powalczą o piąty trumf w sezonie 2019/2020. 

Sobotni rywal zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów, na które złożyły się trzy zwycięstwa (nad KFC Gwardia Wrocław, KPS Siedlce i AZS AGH Kraków) oraz porażka 2:3 (z ZAKSĄ Strzelce Opolskie). Po rozegranych już trzech meczach w trwającej kolejce beniaminek z Lublina spadł na trzecie miejsce w stawce, ale wygrana za komplet oczek ponownie pozwoli mu zająć pozycję wicelidera, tuż za Stalą Nysa. Tym bardziej że drużyna, którą prowadzi Maciej Kołodziejczyk przystąpi do tego spotkania po zwycięstwie odniesionym w świetnym stylu nad KFC Gwardia Wrocław (3:1 w miniony weekend).

Jedziemy do Jaworzna po to, żeby rozegrać dobre spotkanie i wrócić ze zdobyczą punktową. Oczywiste jest to, że będziemy walczyli o zwycięstwo, ponieważ w każdym meczu wychodzimy po to na parkiet. Zdajemy sobie sprawę z tego, że rywale zrobią wszystko, żeby pokrzyżować nam plany. Jeśli chodzi o przeciwników, to w ich szeregach nie doszło do wielu zmian przed tym sezonem. Początek ligi pokazał, że to zespół, który potrafi grać w siatkówkę, a przy tym jest nieobliczalny i niezwykle groźny w swojej hali. Wiemy jednak, że jesteśmy w dobrej dyspozycji i to pozwala nam optymistycznie podejść do tego spotkania, choć nie jesteśmy murowanym faworytem tego starcia. Jesteśmy na fali zwycięstw, ale czujemy respekt do drużyny z Jaworzna i dlatego tak o sobie nie myślimy. Skupiamy się po prostu na swojej grze, a w niej chcemy wykorzystywać swoje szanse – mówi Maciej Kołodziejczyk.

Początek sobotniego meczu o godzinie 17:00.

Pary 7. kolejki KRISPOL 1. Ligi mężczyzn:

Sobota
MCKiS Jaworzno – LUK Politechnika Lublin o godzinie 17:00
Exact Systems Norwid Częstochowa – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki o godzinie 17:00
KPS Siedlce – APP Krispol Września o godzinie 17:00
SPS Chrobry Głogów – ZAKSA Strzelce Opolskie o godzinie 18:00

W środę rozegrano mecz pomiędzy UKS Mickiewicz Kluczbork a AZS AGH Kraków (wynik 3:0 dla UKS-u). Natomiast w czwartek BBTS Bielsko-Biała pokonał SMS PZPS Spała 3:0, a KFC Gwardia Wrocław uległ Stali Nysa 2:3

fot. Grzegorz Winnicki

0 0 vote
Article Rating