Z Mistrzem Europy po awans do PlusLigi

Nie ulega wątpliwości, że działacze LUK Politechniki Lublin w ostatnich dniach zafundowali swoim kibicom bombę transferową. Ekipę trzeciej drużyny zeszłego sezonu Krispol 1. Ligi zasilił przecież aktualny mistrz Europy Neven Majstorović.

Rzadko się zdarza, by na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce pojawiali się zawodnicy z tak zacnym CV, jak w przypadku Majstorovicia. Serbski libero to nie tylko Mistrz Europy, ale także wielokrotny medalista choćby Ligi Światowej, mistrz i wicemistrz Serbii, zdobywca Pucharu Serbii, czy wicemistrz Rumunii. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego, że Neven Majstorović będzie częścią naszej drużyny. Myślę, że to zawodnik, który da nam wiele doświadczenia, spokoju i pozytywnej energii. To siatkarz z bardzo dobrym charakterem, a to jest dla nas istotne. Jeśli chodzi o zakontraktowanie Nevena, to szybko doszliśmy do porozumienia. Szczerze powiedziawszy, jesteśmy nawet mile zaskoczeni tym, że dopinanie tego kontraktu poszło tak sprawnie. Najwyraźniej obu stronom na tym zależało. Nie ulega wątpliwości, że występy aktualnego Mistrza Europy w Hali MOSiR to będzie wielka sprawa i zapewniam, że warto będzie przyjść na nasze mecze – komentuje Krzysztof Skubiszewski prezes LUK Politechniki Lublin.

Sympatykom lubelskiej siatkówki pozostaje teraz tylko czekać na kolejne informacje z obozu I-ligowca, bowiem lublinianie sukcesywnie będą odkrywać następne nazwiska siatkarzy, których już we wrześniu zobaczymy w akcji.

0 0 vote
Article Rating