Zachować koncentrację – zapowiedź 8. kolejki KRISPOL 1. Ligi z udziałem LUK Politechnika Lublin

Zachować koncentrację – zapowiedź 8. kolejki KRISPOL 1. Ligi z udziałem LUK Politechnika Lublin

Po krótkiej przerwie do rywalizacji w rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi siatkówki mężczyzn wracają zawodnicy LUK Politechnika Lublin. We wtorkowy wieczór podopieczni Macieja Kołodziejczyka podejmą SPS Chrobry Głogów.

Drużyna z Dolnego Śląska do grona pierwszoligowców dołączyła już po rozpoczęciu sezonu 2019/2020. Głogowianie zajęli miejsce AZS-u Częstochowa, który decyzją Komisji ds. Licencji nie został dopuszczony do gry na szczeblu centralnym.

Faworytem wtorkowego meczu bez wątpienia są lublinianie, którzy z bilansem pięciu wygranych i dwóch porażek zajmują drugie miejsce w tabeli. Natomiast SPS Chrobry okupuje dwunastą lokatę, a na swoim koncie ma zaledwie jedną wygraną oraz cztery przegrane. Oba zespoły rywalizowały ze sobą nie tak dawno w turnieju finałowym o wejście do I ligi. Podczas niego drużyna dowodzona przez Macieja Kołodziejczyka pokonała przeciwników 3:1.

Mecz, który z pozoru wydaje się łatwy, może okazać się dla nas najtrudniejszy. Podchodzimy do tego spotkania w roli faworyta i tego nie da się ukryć. Zespoły, które teoretycznie stoją na straconej pozycji, przystępują do takich potyczek z dużym dystansem i ze sporym ryzykiem. Jak wiadomo, ono też się czasem opłaca. Naszym zadaniem jednak jest zachowanie koncentracji i utrzymanie poziomu sportowego z poprzednich występów. Naszym atutem z pewnością będzie hala, na której czujemy się coraz lepiej. Frekwencja na trybunach oraz doping kibiców bardzo nam pomagają i liczymy, że tym razem też tak będzie. Chcemy utrzymać pozycję wicelidera w ligowej tabeli, ale żeby to było możliwe, musimy wygrać za trzy punkty. Na pewno zrobimy wszystko, żeby tak było – zaznacza Maciej Kołodziejczyk.

Początek wtorkowego meczu o godzinie 18:00.

Pary 8. kolejki KRISPOL 1. Ligi mężczyzn:

Wtorek
AZS AGH Kraków – ZAKSA Strzelce Opolskie o godzinie 17:00
LUK Politechnika Lublin – SPS Chrobry Głogów o godzinie 18:00
APP Krispol Września – KFC Gwardia Wrocław o godzinie 18:00
Lechia Tomaszów Mazowiecki – KPS Siedlce o godzinie 18:00
BBTS Bielsko-Biała – Exact Systems Norwid Częstochowa o godzinie 18:00
Stal Nysa – MCKiS Jaworzno o godzinie 18:30

Czwartek
SMS PZPS I Spała – Mickiewicz Kluczbork o godzinie 17:00.

fot. Grzegorz Winnicki