Zanosi się na męskie granie – zapowiedź 10. kolejki KRISPOL 1. Ligi z udziałem LUK Politechnika Lublin

Zanosi się na męskie granie – zapowiedź 10. kolejki KRISPOL 1. Ligi z udziałem LUK Politechnika Lublin

Czwartkowy mecz pomiędzy LUK Politechnika Lublin a UKS Mickiewicz Kluczbork zainauguruje 10. kolejkę rozgrywek KRISPOL 1. Ligi mężczyzn. Oba zespoły przystąpią do niego po porażkach poniesionych w poprzedniej kolejce.

Zespół z Lublina w poprzednim spotkaniu po tie-breaku uległ AZS-owi AGH Kraków i była to dla niego pierwsza porażka od 20 września. Natomiast drużyna z Kluczborka w trzech partiach uległa ZAKSIE Strzelce Opolskie. Obie ekipy mają taki sam bilans zwycięstw i porażek (6-3), a w ligowej tabeli dzieli je zaledwie punkt, na korzyść gospodarzy sobotniego spotkania. O wskazanie faworyta w tym meczu jest więc niezwykle trudno.

Podchodzimy do tego meczu ogromnie zmotywowani z kilku względów. Po pierwsze jest to spotkanie telewizyjne i to dodaje dodatkowego smaczku rywalizacji. Po drugie zmierzymy się z bardzo mocną drużyną, która w tabeli ma punkt mniej od nas. Po trzecie chcemy powrócić na zwycięską ścieżkę i rozegrać niezłe zawody, które pozwolą nam prezentować taką siatkówkę, jak chociażby w poprzednich konfrontacjach, w których zwyciężaliśmy. Wiemy o tym, że Mickiewicz Kluczbork przyjeżdża do nas po to, aby wywieźć z Lublina punkty i zrobi wszystko, aby wygrać. Podchodzimy jednak spokojnie do tego meczu, w którym zanosi się na męskie i twarde granie. Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić wszystkich kibiców na to spotkanie, którzy są dla nas dodatkowym bodźcem, aby grać jeszcze lepiej – mówi Maciej Kołodziejczyk.

Początek czwartego meczu o godzinie 18:00. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport Extra.

Pary 10. kolejki KRISPOL 1. Ligi mężczyzn:

Czwartek
LUK Politechnika Lublin – UKS Mickiewicz Kluczbork o godzinie 18:00

Sobota

APP Krispol Września – SPS Chrobry Głogów o godzinie 17:00
Lechia Tomaszów Mazowiecki – MCKiS Jaworzno o godzinie 17:00
KFC Gwardia Wrocław – BBTS Bielsko-Biała o godzinie 17:00
Exact Systems Norwid Częstochowa –KPS Siedlce o godzinie 17:00
SMS PZPS I Spała – ZAKSA Strzelce Opolskie o godzinie 18:00
Stal Nysa – AZS AGH Kraków o godzinie 18:00.

fot. Grzegorz Winnicki