II liga siatkówki kobiet: wygrane Tomasovii i AZS-u UMCS

Pierwsze zwycięstwo w lidze od 16 listopada zanotowały zawodniczki Tomasovii Tomaszów Lubelski, które na wyjeździe pokonały ekipę z Krzeszowic. Zespół prowadzony przez Stanisława Kaniewskiego wygrał z rywalkami po tie-breaku i był to już szósty pięciosetowy mecz rozegrany przez niego w sezonie 2019/2020. – Długa  przerwa i brak pewności siebie po poprzednich porażkach na pewno nam nie pomagały. Najważniejsze w tym meczu dla nas było zwycięstwo, a nie technika czy taktyka. Popełniliśmy sporo błędów w tym spotkaniu, nad którymi musimy popracować, lecz bardziej istotna jest właśnie wygrana, która była nam potrzebna. Długo wchodziliśmy w to starcie, choć drugiego seta przegraliśmy na własne życzenie, ponieważ prowadziliśmy już 21:14. Na szczęście potem zagraliśmy swoje – zaznacza trener Tomasovii.

W następnej kolejce Tomasovia Tomaszów Lubelski podejmie MUKS SOS Poprad Stary Sącz (18 stycznia).

CKiS Maraton Krzeszowice – Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:3 (25:18, 27:25, 17:25, 13:25, 12:15)

Tomasovia: Patrycja Kaniewska, Wioletta Świerkosz, Marta Chwała, Maja Orzyłowska, Gabriela Kostur, Aleksandra Tabaczuk, Natalia Machniewicz (libero) oraz Diana Romaszko-Piwko, Justyna Tyska.

Ze zwycięskiego szlaku nie schodzą siatkarki AZS-u UMCS Lublin. Podopieczne Piotra Fijołka pokonały w Krakowie miejscową Wisłę i udanie zrewanżowały się rywalkom za porażkę w pierwszej rundzie 1:3. Niedzielny mecz od początku znajdował się pod kontrolą lubelskich akademiczek, o czym świadczy fakt, że pierwszego seta wygrały z przewagą dziewięciu punktów. W kolejnych etapach meczu gra się wyrównała, ale nie na tyle by gospodynie były w stanie wygrać nawet jednego seta. Dzięki temu zwycięstwu reprezentantki województwa lubelskiego umocniły się na podium rozgrywek II ligi siatkówki kobiet. – Mimo dość długiej podróży, był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Zagraliśmy swoją siatkówkę i w ten sposób uniemożliwiliśmy naszemu rywalowi zdobycie jakiekolwiek seta. Myślę, że kluczem do zwycięstwa była solidna zagrywka, pewne przyjęcie i równa gra całego zespołu – mówił po tym starciu trener Piotr Fijołek.

TS Wisła Kraków – AZS UMCS Lublin 0:3 (16:25, 20:25, 21:25)

W następnej kolejce AZS UMCS Lublin podejmie MKS Pogoń Proszowice (18 stycznia).

AZS: Patrycja Zielińska, Sylwia Obszyńska, Natalia Gieroba, Zuzanna Urbańska, Anna Targońska, Klaudia Pawlik, Paulina Kłuś (libero) oraz Julia Chadała, Marta Jasińska, Joanna Pawlik, Katarzyna Bogdańska.