Nowe rozdanie przed siatkarkami LUK AZS UMCS Lublin

Sezon 2018/2019 na parkietach II ligi kobiet wystartuje pod koniec września. Siatkarki LUK AZS UMCS Lublin rozpoczęły już przygotowania do nowej kampanii, w których udziału nie bierze podstawowa rozgrywająca, Magdalena Bogusz.

Magda zrezygnowała z gry w siatkówkę. Przed nami duże wyzwanie, aby ją zastąpić – komentuje trener LUK AZS UMCS Lublin, Jacek Rutkowski. Na tej pozycji w zespole akademiczek zabraknie także Aleksandry Krzyżak. W ich miejsce klub pozyskał już dwie nowe siatkarki. Są to: Nikola Chruściel (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) i Gabriela Krzysiak, która w poprzednich latach reprezentowała barwy lubelskiej drużyny. – Na tę pozycję chciałbym dołączyć jeszcze jakąś juniorkę – dopowiada szkoleniowiec.

Ponadto II-ligowca wzmocniły: atakująca Karolina Karpiuk (Tomasovia Tomaszów Lubelski), środkowa Eliza Jackowska, która także wraca do zespołu po przerwie i Klaudia Pawlik. – Klaudia to jeszcze juniorka, ale o dobrych warunkach fizycznych. Mam nadzieję, że w niedługim czasie będzie podporą naszej kadry. Myślę, że mamy wyrównany skład. Dziewczyny solidnie trenują i zobaczymy, co z tego wyjdzie – mówi opiekun akademiczek.

W trzeci weekend września LUK AZS UMCS Lublin weźmie udział w towarzyskim turnieju rozgrywanym w Tomaszowie Lubelskim. – Mamy w planach także inne sparingi i chciałbym, żeby doszły one do skutku – wyjaśnia coach.

Przypomnijmy, że lublinianki trafiły do grupy 4 II ligi siatkówki kobiet. – Jest to bardzo trudna grupa. Dołączyły do niej nowe, a jednocześnie mocne drużyny. Nie składamy oczywiście broni. Będziemy walczyć o czołowe lokaty – zapowiada Jacek Rutkowski.

fot. Marek Jachorek (archiwum)