Świąteczny rewanż w derbach

Świąteczny rewanż w derbach

Przedświąteczne derby województwa lubelskiego z udziałem LUK AZS UMCS Lublin i Tomasovii Tomaszów Lubelski padły łupem podopiecznych Jacka Rutkowskiego, które w trzech setach pokonały rywalki. Sobotni mecz był okazją do debiutu dwóch siatkarek. W ekipie z Koziego Grodu szansę występu dostały Dominika Najmrocka i powracająca do zespołu Magdalena Bogusz. – Mecz z dużą ilością błędów. Z czasem jednak opadły emocje i graliśmy to, co potrafimy najlepiej. Rywalki nie zagrały najlepiej, ale to my poszliśmy do przodu. Nie korzystałem nawet z moich asów atutowych, ponieważ chciałem sprawdzić to, co wypracowaliśmy do tej pory. Gabrysia Krzysiak nie wystrzegała się błędów, lecz rozegrała naprawdę dobre spotkanie. Młodsze dziewczyny mające za plecami bardziej doświadczone zawodniczki czuły, że mają wsparcie. Myślę, że jest to ekipa, która może zapukać dalej – mówi Jacek Rutkowski. – Popełniliśmy za dużo błędów własnych w tym spotkaniu. Ciągle dają o sobie znać problemy zdrowotne dziewczyn, przez co nie możemy ustabilizować formy. Musimy dalej szukać optymalnego dla nas rozwiązania, bo na razie nie wychodzą nam pewne warianty gry. W przerwie świąteczno-noworocznej będziemy przygotowywać się na własnych obiektach i mam nadzieję, że poprawimy naszą grę – komentuje Stanisław Kaniewski. 

LUK AZS UMCS Lublin – Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:0 (25:21, 25:23, 25:11)

LUK: Gabriela Krzysiak, Natalia Gieroba, Paulina Konop, Sylwia Obszyńska, Adrianna Nejkauf, Karolina Karpiuk, Paulina Kłuś (libero) oraz Zuzanna Urbańska, Aleksandra Tabaczuk, Klaudia Pawlik, Magdalena Bogusz, Dominika Wawerska, Patrycja Zielińska, Dominika Najmrocka.

Tomasovia: Diana Romaszko-Piwko, Bernadetta Nobis, Patrycja Kaniewska, Joanna Beda, Gabriela Kostur, Marta Chwała, Małgorzata Ruszel (libero) oraz Justyna Tyska, Marta Bogacka, Aleksandra Tabaczuk.