Weekend z siatkarkami LUK AZS UMCS Lublin

Weekend z siatkarkami LUK AZS UMCS Lublin

Siatkarki LUK AZS UMCS Lublin czeka intensywny weekend, podczas którego rozegrają dwa ligowe spotkania w ramach grupy 4 II ligi siatkówki kobiet. Będą to zarazem pierwsze domowe mecze akademiczek w sezonie 2018/2019. 

W sobotę podopieczne Jacka Rutkowskiego podejmą faworyta rozgrywek swojej grupy, zespół MKS San-Pajda Jarosław. W poprzedniej kampanii to właśnie ekipa z Podkarpacia wyeliminowała akademiczki z fazy play-off. W dwóch poprzednich spotkaniach siatkarki MKS-u SAN-Pajda pokonały SMS PZPS II Szczyrk (3:0) i Tomasovię Tomaszów Lubelski (3:1).

Niedzielnym przeciwnikiem lublinianek będzie SMS PZPS II Szczyrk, czyli drużyna, która może stanowić jeszcze pewną niewiadomą. O ile w starciu z MKS-em SAN-Pajda Jarosław siatkarki z województwa śląskiego nie miały wiele do powiedzenia, o tyle w 2. kolejce zmagań okazały się lepsze od MKS-u Sokół Radzionków (wygrana 3:0). Warto dodać, że rezerwy I-ligowca do konfrontacji z zawodniczkami z Lublina także przystąpią po meczu rozegranym dzień wcześniej (z Tomasovią Tomaszów Lubelski).

Zespół z Koziego Grodu weekendowe zmagania rozpocznie po zwycięstwie nad CKiS Maraton Krzeszowice (3:1). Przypomnijmy, że mecz 1. kolejki rozgrywek grupy 4 z udziałem LUK AZS UMCS Lublin został przełożony na 11 listopada.

Początek sobotniego spotkania w hali Centrum Kultury Fizycznej UMCS o godzinie 17:00. Natomiast niedzielne starcie rozpocznie się o 11:30. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do wspierania lubelskich siatkarek w dwóch ważnych meczach trwającego już sezonu.

Więcej o wydarzeniu w tym miejscu.

fot. Jakub Pecio (archiwum)