Wpadka akademiczek w Sędziszowie Małopolskim

W swoim pierwszym meczu w 2019 roku siatkarki LUK AZS UMCS Lublin przegrały na wyjeździe z Marbą Sędziszów Małopolski. Lublinianki zostały pokonane przez ostatnią ekipę grupy 4 II ligi kobiet w stosunku 3:1. – Przegraliśmy dość pechowo, bo byliśmy w optymalnym składzie i graliśmy w miarę przyzwoicie. W czwartym secie prowadziliśmy 19:14, a mimo tego przegraliśmy do 23. To był cios, ponieważ nie spodziewałem się tego. Wydawało się, że jesteśmy w niezłej dyspozycji. Mieliśmy długą przerwę w rozgrywkach i chyba wypadliśmy z rytmu. Tak się ułożyło i nie ma co się rozckliwiać nad tematem. Siatkówka zawsze daje margines błędu, a w tym wypadku była to porażka z Marbą Sędziszów Małopolski. Może taki zimny prysznic przyda nam się na początku roku – mówi Jacek Rutkowski.

KS Marba Sędziszów Małopolski – LUK AZS UMCS Lublin 3:1 (25:21, 25:22, 14:25, 25:23)

LUK: Gabriela Krzysiak, Natalia Gieroba, Paulina Konop, Sylwia Obszyńska, Adrianna Nejkauf, Karolina Karpiuk, Paulina Kłuś (libero), Katarzyna Bogdańska (libero), Zuzanna Urbańska, Aleksandra Tabaczuk, Magdalena Bogusz, Dominika Najmrocka.