Wszystkie atuty po stronie siatkarek LUK AZS UMCS Lublin

W sezonie 2018/2019 system awansu w II lidze kobiet składa się z następujących etapów: I rundy play-off, II rundy play-off, turnieju półfinałowego i turnieju finałowego. I runda, która rozpoczyna się w trzeci weekend lutego, rozgrywana jest do trzech wygranych spotkań, a gospodarzem pierwszego terminu jest zespół, który po rundzie zasadniczej zajął wyższe miejsce w tabeli. Zgodnie z tym, LUK AZS UMCS Lublin będzie teraz rywalizował z Silesią Volley Mysłowice. 

UDANE ZAKOŃCZENIE RUNDY ZASADNICZEJ

Z bilansem dziewięciu zwycięstw i dziewięciu porażek siatkarki LUK AZS UMCS Lublin zajęły piąte miejsce w tabeli grupy 4 II ligi kobiet. Jednak do I rundy fazy play-off podopieczne Jacka Rutkowskiego przystępują z czwartej lokaty, bowiem tabela wyjściowa uwzględniana jest bez SMS-u PZPS Szczyrk. – Początek sezonu w naszym wykonaniu nie był najlepszy, bo notowałyśmy wiele porażek. Potrzebowałyśmy chyba czasu na zgranie, bo z każdym meczem nasza gra wyglądała coraz lepiej – mówi atakująca akademiczek Sylwia Obszyńska. – Po Nowym Roku widać było już świeżość w naszych poczynaniach, choć przydarzyło nam się potknięcie, jakim była porażka z Marbą Sędziszów Małopolski – dopowiada przyjmująca zespołu, Dominika Najmrocka.

RYWALIZACJA Z SILESIĄ VOLLEY MYSŁOWICE

W rundzie zasadniczej sezonu 2018/2019 zawodniczki z Lublina raz wygrały i raz przegrały z drużyną z Mysłowic. – Podchodzimy z respektem do przeciwnika, ale liczymy na wygraną w trzech meczach. Nasza hala jest specyficzna, bo w porównaniu do obiektu w Mysłowicach jest mała, więc rywalki mogą mieć problemy, chociażby w przyjęciu. Będziemy miały po swojej stronie kibiców, więc musimy to wykorzystać – komentuje Najmrocka. – U siebie pokonałyśmy przeciwniczki, więc w przewadze swojej hali będziemy szukać szans. Tydzień przerwy, który miałyśmy, poświęciłyśmy na mocniejsze ćwiczenia i na odpowiednie zgranie. Pewnie, że patrzymy już na to, co może dalej się wydarzyć, ale skupiamy się tylko na tym, co przed nami – kończy Obszyńska.

I RUNDA FAZY PLAY-OFF

LUK AZS UMCS Lublin – Silesia Volley Mysłowice (16 lutego, 17:00)
LUK AZS UMCS Lublin – Silesia Volley Mysłowice (17 lutego, 11:00).