Anglia – Iran: bojkot hymnu na MŚ 2022 [WIDEO]

anglia - iran

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze wzbudzają wiele emocji i kontrowersji, podobnie zresztą, jak udział Iranu. Jakiś czas temu, część federacji, z Włochami na czele domagają się dyskwalifikacji Irańczyków z Mundialu 2022. Tak się jednak nie stało. Teraz jednak cały świat będzie mówił o tym, co wydarzyło się przed meczem Anglia – Iran. Irańczycy postanowili zbojkotować hymn państwowy.

Irańczycy zbojkotowali hymn państwowy

Żaden z piłkarzy reprezentacji Iranu przed meczem Anglia – Iran nie odśpiewał hymnu narodowego. Zapanowała niezręczna cisza, ale jak się okazuje, nie było to dziełem przypadku.

To protest wobec ostatnich wydarzeń, które rozgrywają się w Iranie. Przypomnijmy, że 22-letnia Mashy Amini została zatrzymana za złamanie prawa, które nakazuje całkowite zakrycie włosów. Wkrótce później zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach. Wskutek tego, w kraju ruszyły masowe protesty, które przypominają o łamaniu praw kobiet w tym kraju. Swój manifest postanowili wyrazić także piłkarze reprezentacji Iranu, którzy przed meczem MŚ 2022 Anglia – Iran nie odśpiewali hymnu narodowego.