Holandia – Ekwador: imponujący rekord Ennera Valencii (MŚ 2022)

enner-valencia

Właśnie dobiegło końca drugie dzisiejsze spotkanie grupy. Naprzeciw siebie stanęły w nim ekipy Holandii oraz Ekwadoru. Starcie zakończyło się wynikiem remisowym, jednak to nie sam rezultat jest najważniejszą informacją tego wieczoru. Enner Valencia dzięki bramce dla swojej reprezentacji przeszedł do historii MŚ. Z jakiego powodu? O tym w niniejszym tekście?

W jednym szeregu z CR7 oraz Messim

Mundial 2022 pełny jest rozstrzygnięć, których jeszcze kilka dni wcześniej absolutnie nikt by się nie spodziewał. Ciężko stwierdzić, czy bramkowy remis w rywalizacji Holendrów z reprezentacją Ekwadoru jest jednym z nich, lecz z całą pewnością dotychczasowe występy Ennera Valencii należy rozpatrywać w charakterze ogromnej sensacji.

Kapitan, a także prawdopodobnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych graczy popularnych Amarillos po dwóch trafieniach w meczu z Katarem zdołał wpisać się na listę strzelców także podczas potyczki z podopiecznymi Louisa van Gaala. Dzięki dzisiejszej bramce Valencia stał się pierwszym piłkarzem w historii MŚ, który zdobył sześć goli z rzędu dla reprezentacji z Ameryki Południowej.

Myślicie, że to koniec rewelacji związanych z 33-latkiem? Nic bardziej mylnego. Gracz tureckiego Fenerbache ma w tej chwili w swoim piłkarskim CV dokładnie 6 goli na mistrzostwach świata. To dokładnie o jedno trafienie mniej od Lionela Messiego i dwa od Cristiano Ronaldo.

Z taką dyspozycją do końca MŚ 2022 wyprzedzenie jednego z tych legendarnych zawodników może być właściwie tylko kwestią czasu. Ależ by to była piękna historia!