MŚ 2022: Artur Jędrzejczyk o swojej roli w reprezentacji. “Jestem ważnym zawodnikiem”

Dużo kontrowersji wzbudziła decyzja Czesława Michniewicza o zabraniu Artura Jędrzejczyka na mundial 2022 w Katarze. Teraz sam zawodnik mówił o swojej roli w reprezentacji Polski.

Mundial 2022

Artur Jędrzejczyk wprost o kadrze

Mówiło się, że Jędrzejczyk nie powinien jechać do Kataru. Takie stanowiska argumentowano tym, że przecież ma on już swoje lata, nie znajduje się w najlepszej formie i po prostu powinien ustąpić młodszym zawodnikom.

Do swojej roli w kadrze popularny “Jędza” odnosił się w trakcie konferencji prasowej przed meczem Polska – Arabia Saudyjska. Ujawnił, że przed powołaniem nosił się z zamiarem zakończenia kariery. Wówczas z pomocą przyszedł Grzegorz Krychowiak.

Pomógł mi jednak Grzesiek Krychowiak, który powiedział mi, że mnie potrzebują, jestem ważnym zawodnikiem – stwierdził Jędrzejczyk.

Jędrzejczyk stanął przed lustrem i… zrozumiał to

Jędrzejczyk mówił też o tym, że w pewnym momencie naszła go refleksja. – Wstałem, popatrzyłem w lustro i pomyślałem, że może faktycznie tak jest. 40 występów, mistrzostwa świata, EURO, bramki też strzeliłem, więc czemu nie – ocenił.

Czuję się ważną częścią drużyny, zawsze jej pomogę, nieważne w jakich sytuacjach. Nieważne, czy na boisku, czy poza nim – zadeklarował Artur Jędrzejczyk w trakcie konferencji prasowej.

Drugi mecz w ramach mistrzostw świata w Katarze reprezentacja Polski zagra już 26 listopada. Przeciwnikiem biało-czerwonych będzie Arabia Saudyjska. Początek spotkania o 14:00.