MŚ 2022: FIFA nadal ramię w ramię z Katarczykami. Kolejna kontrowersyjna decyzja podczas mundialu

Belgia-koszulka

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze to turniej na wskroś inny od wszystkich poprzednich. I to nie tylko ze względu na termin jego rozgrywania. Otoczka imprezy, jak również kilka kontrowersyjnych decyzji katarskich włodarzy wespół z FIFĄ wzbudziło już niemałe kontrowersje. Okazuje się, że to jeszcze nie koniec.

Prawo gospodarza

Raptem kilka chwil po wyrzuceniu z katarskich stadionów opasek z napisem “One Love” organizatorzy mundialu wzięli pod lupę kolejną ich zdaniem niebezpieczną oznakę wsparcia dla organizacji LGBT. Tym razem mowa o zbyt dużej ilości kolorów na treningowych trykotach reprezentacji Belgii.

Zdaniem portalu voetbalbelgie.be FIFA w porozumieniu z Katarem zabroniła podopiecznym Roberto Martineza wyjścia na rozgrzewkę w strojach, które podobno jednoznacznie nawiązują do symbolu tęczy będącego swoistym znakiem rozpoznawczym organizacji LGBT. Czy kolorystykę tych koszulek rzeczywiście można skojarzyć z tym symbolem? Na to pytanie musicie już sobie odpowiedzieć sami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Belgian Red Devils (@belgianreddevils)

Jako że to dopiero początek grupowych zmagań, to do końca rywalizacji może dziać się naprawdę sporo. Na co podczas MŚ 2022 zdecydują się inne reprezentacje? Czy ktoś pójdzie śladem Niemców? Jesteśmy bardzo ciekawi i nerwowo wyczekujemy, co przyniesie przyszłość.