MŚ 2022. Japończycy zaskoczyli nie tylko na boisku. Piękne zachowanie!

Mundial 2022 w Katarze przynosi spore niespodzianki. Za ogromną sensację uznać można triumf Arabii Saudyjskiej nad Argentyną (2:1), ale i zwycięstwo Japonii z Niemcami (2:1). Po tym drugim spotkaniu zarejestrowano piękne obrazki.

Mistrzostwa świata 2022

Wspaniałe zachowanie Japończyków

Pojedynek Niemców z Japonią dostarczył niemałych emocji. Oczywiście lepiej spisywała się drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka, ale to nie wystarczyło, by odnotować zwycięstwo. Sensacyjny triumf zapisała na swoim koncie ekipa złożona z Japończyków.

Sukces japońskiej ekipy poruszył całe środowisko piłkarskie. Nic w tym jednak dziwnego, bo przecież Niemcy byli wręcz murowanym faworytem środowego pojedynku.

Warto jednak zauważyć, że Japończycy zaskoczyli nie tylko na murawie. Bardzo dużo mówi się również o tym, jak zachowywali się fani tej reprezentacji. Japońscy kibice postanowili posprzątać na trybunach.

Chwycili za wielkie worki i zbierali śmieci spod krzesełek. Chylimy czoła za takie zachowanie! Niewątpliwie japońscy fani futbolu dali piękny przykład. Pokazali, że mundial 2022 nie musi być kojarzony tylko z wydarzeniami boiskowymi, ale i również z tym, co dzieje się poza nim.