MŚ 2022. Mecz Polski na celowniku FIFA!

FIFA wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowała o rozpoczęciu postępowania po pierwszym meczu mundial 2022 z udziałem reprezentacji Polski. Wiadomo już, co ma zostać zbadane.

FIFA bada mecz Meksyk – Polska

Podczas starcia Meksyku z Polską (0:0) w ramach mistrzostwa świata 2022 na trybunach zdecydowanie przeważali sympatycy rywala biało-czerwonych. Na wszelkie akcje swojego zespołu reagowali bardzo żywiołowo i na pozór tworzyli całkiem dobrą atmosferę.

Tymczasem okazuje się, że część zachowań meksykańskich fanów zwróciła uwagę FIFA. Organizator mundialu postanowił wszcząć postępowanie.

“Komitet dyscyplinarny FIFA wszczął postępowanie przeciwko Meksykańskiej Federacji Piłki Nożnej za przyśpiewki meksykańskich kibiców podczas meczu Meksyk – Polska rozegranego w ramach mistrzostw świata 22 listopada” – przekazano w oficjalnym komunikacie.

Meksyk będzie mieć problem?

Na razie FIFA nie poinformowała, które przyśpiewki mogą zostać uznane za niewłaściwe.  Media donoszą natomiast, że najprawdopodobniej chodzi o hasła, które były skandowane przez meksykańskich kibiców po nieudanym rzucie karnym – jedenastki w tym meczu nie wykorzystał Robert Lewandowski.

Interwencja meksykańskiego golkipera wywołała potężną euforię na trybunach. Niestety, wszystko wskazuje na to, że część kibiców nie poradziła sobie z wielkimi emocjami i przekroczyła wyznaczone granice.

FIFA zbada, czy należy wyciągnąć konsekwencje względem Meksykańskiej Federacji Piłki Nożnej. Jeżeli naruszenia zostaną potwierdzone, to najprawdopodobniej dojdzie do nałożenia kary finansowej. O wysokości na razie trudno mówić.