MŚ 2022: Wojciech Szczęsny w dosadnych słowach o taktyce reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski rozpoczęła mundial 2022 w Katarze od bezbramkowego remisu z Meksykiem. Najwięcej dyskusji wywołał styl gry Biało-Czerwonych. Właśnie do tego w rozmowie z TVP Sport odniósł się bramkarz Wojciech Szczęsny.

Mundial 2022

Wojciech Szczęsny nie gryzł się w język

Po spotkaniu z Meksykiem Wojciechowi Szczęsnemu nie można za wiele zarzucić. Może nie ustrzegł się błędów, ale zachował czyste konto, notując kilka świetnych parad. Gorzej reprezentacja Polski wypadła w polu. Biało-czerwoni bazowali na dalekich wybiciach piłki. To oczywiście nie mogło się spodobać widzom.

Czesław Michniewicz twardo bronił takiego stylu gry. Teraz natomiast swoją opinią na ten temat podzielił się Wojciech Szczęsny. Jego stanowisko jest jednoznaczne.

Moglibyśmy wiele razy spróbować zagrać od tyłu, tylko że gdybyśmy dwa razy tę piłkę stracili i stracili dwie bramki, to nie wiem, czy ktokolwiek byłby zadowolony. My gramy słabo od tyłu – ocenił gorzko golkiper w rozmowie z TVP Sport.

Szczęsny nie ma wątpliwości. “Robimy sobie więcej krzywdy”

Granie od tyłu nie jest dla naszej reprezentacji niczym korzystnym. Taki wniosek ma Wojciech Szczęsny. – Robimy sobie więcej krzywdy grając od tyłu niż dobrego. Nie jesteśmy na tyle dobrze przygotowani technicznie z tyłu. Mamy światowych zawodników z przodu, ale tę piłkę trzeba doprowadzić do ataku, żeby móc budować piękne akcje od tyłu – dodał.

Bramkarz podkreślił również, że na ten moment nie jesteśmy gotowi na ryzykowanie grą od tyłu.

– W takich sytuacjach wybiera się najprostsze środki. Piłkę trzeba najpierw przetransportować na połowę przeciwnika i potem tam układać grę. I to nie jest zrobione na chaos, tylko jest to przygotowane. Będą też mecze, w których będziemy próbować grać, ale uważam, że to trzeba dobrze przygotować, a na to czasu nie było, żeby, mając jakość, jaką mamy, móc ryzykować. Na dziś nie jesteśmy gotowi, żeby ryzykować grę od tyłu z przeciwnikiem, który jest groźny w pressingu. A widzieliśmy, że Meksyk jest groźny, kiedy odbiera piłkę – podsumował.

Drugi mecz na mundialu w Katarze reprezentacja Polski rozegra 26 listopada. O 14:00 zmierzymy się z Arabią Saudyjską.