MŚ 2022: Wspaniała bramka Richarlisona przeciwko Serbom (WIDEO)

richarlison-brazylia

Za nami ostatni mecz pierwszej serii gier MŚ w Katarze. Na Lusail Iconic Stadium przed niespełna 90 tys. kibiców swoje ponadprzeciętne umiejętności prezentowali gracze Brazylii oraz Serbii. Zgodnie z przewidywaniami trzy oczka padły łupem Canarinhos, choć trzeba otwarcie przyznać, że do pewnego momentu rywalizacja była niezwykle wyrównana.

Zabójcza druga połowa

Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach można było odnieść wrażenie, że kolejny sensacyjny wynik podczas katarskiego mundialu za chwilę może stać się faktem. Wszelkie wątpliwości wszystkich tych, którzy wątpili w możliwości Canarinhos, zostały jednak rozwiane na przestrzeni trzech kwadransów po przerwie.

Prawdziwym bohaterem meczu został Richarlison, a więc autor obu bramek dla Kanarków. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza trafienie numer dwa. Czy już po pierwszej kolejce plebiscyt na najładniejszą bramkę turnieju można oficjalnie uznać za rozstrzygnięty? Mamy cichą nadzieję, że nie. Wszak to właśnie spektakularne gole są zawsze pamiętane jeszcze bardzo, bardzo długo.

Jednocześnie po końcowym gwizdku zmagań Brazylijczyków z Serbami naszła nas pewna refleksja. Ciężko oprzeć się wrażeniu, jakoby ekipa z kraju kawy trafiła na Mistrzostwa Świata 2022 z formą wręcz idealnie. Im dłużej będzie trwał turniej, tym większe prawdopodobieństwo, że upragniony szósty tytuł mistrzowski znajdzię w ich rękach.