Reprezentacja Polski w barażach do MŚ 2022 zagra z Rosją!

baraże mś 2022

Dzisiaj w Zurychu odbyło się losowanie baraży do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Nierozstawiona reprezentacja Polski trafiła w pierwszym meczu barażowym na Rosję. W drugim, decydującym meczu zagramy ze zwycięzcą pary Szwecja – Czechy.

Reprezentacja Polski rozpocznie baraże do MŚ 2022 od starcia z Rosją

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski pierwszy mecz rozegra na wyjeździe. To skutek straty rozstawienia przez przegrany ostatni mecz eliminacyjny z Węgrami. Nie ma rewanży, a żeby zagrać na mundialu trzeba wygrać dwa mecze barażowe. Pierwsze mecze (półfinały) 24 marca, a finały 29 marca 2022 roku. I właśnie wtedy poznamy komplet uczestników ze strefy europejskiej na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze. Jeśli Polakom uda się ograć Rosjan, wówczas w decydującym o awansie na Mistrzostwa Świata starciu zmierzymy się z Czechami lub Szwecją. Jeśli wygramy z Rosją, to drugi mecz zagramy na własnym terenie, na Stadionie Narodowym. Tak wynikło z losowania.

Baraże do MŚ 2022 – kto z kim? Lista spotkań

  • Szkocja – Ukraina
  • Walia – Austria
  • Rosja – Polska
  • Szwecja – Czechy
  • Włochy – Macedonia Północna
  • Portugalia – Turcja

Ciekawie prezentuje się ścieżka, w której na siebie mogą trafić Włosi i Portugalczycy, a więc teoretycznie najsilniejsze reprezentacje tych baraży. Jednej z nich zabraknie na Mistrzostwach Świata w 2022 roku w Katarze. Cóż, reprezentacja Polski nie trafiła najgorzej. Uniknęliśmy rywalizacji z Italią i Portugalią z Cristiano Ronaldo w składzie.