Zaskakująca reakcja po golu na MŚ 2022. Oto powód

Trwają mistrzostwa świata 2022 w Katarze. Podczas meczu pierwszej kolejki pomiędzy Szwajcarią i Kamerunem na listę strzelców wpisał się Breel Embolo. Na gola zareagował jednak bardzo chłodno.

Mistrzostwa świata 2022
Źródło: TVP Sport/Twitter

Nie cieszył się z bramki na MŚ 2022

Mecz Szwajcaria – Kamerun od początku był zacięty. Posiadanie piłki w pierwszej połowie to 51-49 procent. Szwajcarzy nie oddali ani jednego celnego uderzenia. Kameruńczycy natomiast dwukrotnie uderzali w światło bramki.

Po przerwie sytuacja się zmieniła. W 48. minucie Szwajcarzy zdołali otworzyć wynik spotkania. Wówczas wyprowadzili bardzo dobrą akcję.

Xherdan Shaqiri podał piłkę do Breela Embolo, a ten skierował ją do bramki. Sytuację miał wręcz wymarzoną. Trzeba przyznać, że doskonale odnalazł się w polu karnym przeciwnika.

Krótko po trafieniu do Embolo podbiegli koledzy z zespołu. Autor gola nie miał jednak większej ochoty na to, by jakoś szczególnie mocno cieszyć się z wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie.

Dlaczego Embolo nie cieszył się z gola?

Niektórych widzów pewnie zaskoczyło to, że Embolo tak chłodno zareagował na sukces podczas mundialu w Katarze. Czym było podyktowane takie zachowanie?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Co prawda Breel Embolo broni barw Szwajcarii, ale pochodzi z Kamerunu. Zawodnik urodził się 14 lutego 1997 roku w miejscowości Jaunde. Karierę piłkarską rozpoczynał jednak w Szwajcarii, a konkretniej – w Bazylei.