Gładkie zwycięstwo lubelskich akademiczek

Wynikiem 37:25 zakończyło się rozgrywane w hali Globus spotkanie pomiędzy MKS-em AZS UMCS Lublin, a WKPR-em Wesoła Warszawa. Faworytki z Warszawy zajmowały przed tym starciem czwarte miejsce w I-ligowej tabeli ze stratą trzech punktów do lidera, natomiast lubelski zespół zajmował szóstą lokatę. Początek zapowiadał, że spotkanie będzie wyrównane, jednak równa gra trwała do 12. minuty, gdy akademiczki zaczęły odskakiwać rywalkom. Po pierwszym kwadransie było już 11:5 dla gospodyń. W kolejnym fragmencie pierwszej części przyjezdne rzuciły tylko cztery bramki. MKS AZS UMCS odpowiedział dziesięcioma trafieniami i po trzydziestu minutach reprezentantki Lubelszczyzny prowadziły 21:9. Na początku drugiej połowy znów trwała gra bramka za bramkę. Do 54. minuty oba zespoły trafiały niemal naprzemiennie, ale w końcówce lublinianki potwierdziły swoją dominację i ostatecznie wygrały 37:25. Nie graliśmy przez dwa tygodnie z powodu przełożonych spotkań. Trudno ułożyć plan treningowy, kiedy mecz zostaje przeniesiony na inny termin. Bardzo mocno przygotowywaliśmy się do tego starcia. Wiedzieliśmy, że zmierzymy się z mocnym zespołem, który przegrał tylko jedno starcie. Spodziewaliśmy się ciężkiego boju i potraktowaliśmy rywala bardzo poważnie. Dużo dobrego wniosły treningi z pierwszym zespołem, z zawodniczkami, które nie wyjechały na zgrupowania reprezentacji. Dziewczyny miały możliwość współpracy i wiele podpatrzyły, co dało nam “pozytywnego kopa”. Skorzystaliśmy z trzech szczypiornistek z Superligi (Pauliny Wdowiak, Oli Olek i Dominiki Więckowskiej – przyp. red.), trener Kim Rasmussen wyraził na to zgodę. Wszystkie stanowiły o sile drużyny i bardzo nam pomogły. W ostatnim czasie nasza młodzież mocno skorzystała na tej współpracy i miała się od kogo uczyć, co zaowocowało postawą na boisku. Zespół był monolitem i stąd ten wynik – podsumowuje szkoleniowiec MKS-u AZS UMCS Lublin Patryk Maliszewski.

NASTĘPNY MECZ

W następnym meczu MKS AZS UMCS Lublin rozegra awansem starcie 8. kolejki z KS AZS-em AWF Warszawa (5 grudnia, 16:00).

MKS AZS UMCS Lublin – WKPR Wesoła Warszawa 37:25 (21:9)

MKS AZS UMCS: Nóżka, Żywot, Wdowiak – Tomczyk 8, Olek 6, Markowicz 5, Skubacz 4, Więckowska 3, Dziuba 3, Suszek 2, Matraszek 2, Chodoń 1, Byzdra 1, Vlasiuk 1, Kuc 1, Owczaruk.

WKPR Wesoła: Osińska, Mauryna – Bryl-Prokop 10, Granicka 4, Skoczeń 3, Koc 2, Chmielecka 2, Zyglarska 2, Mazur 1, Robak 1, Musiał, Szybińska.

Kary: 14 minut (Julia Skubacz, Dominika Więckowska, Aleksandra Matraszek, Nadia Chodoń, Magdalena Markowicz, Gabriela Tomczyk, Julia Owczaruk) – 12 minut (Karolina Bryl-Prokop x2, Anna Chmielecka x2, Patrycja Skoczeń, Patrycja Koc).