Lubelskie szczypiornistki zrewanżowały się Wesołej

Od zwycięstwa drugą rundę rozgrywek I ligi rozpoczęły szczypiornistki MKS-u AZS UMCS Lublin. W 12. kolejce podopieczne Patryka Maliszewskiego pokonały ekipę WKPR-u Wesoła Warszawa 29:18. Lublinianki wzięły tym samym na rywalkach rewanż za porażkę poniesioną w Warszawie. Początek sobotniego meczu, rozgrywanego w hali Globus nie był najlepszy dla gospodyń. Po siedmiu minutach gry przyjezdne prowadziły 5:3. Reakcja ze strony akademiczek była mocna i natychmiastowa. Reprezentantki Lubelszczyzny rzuciły dziewięć bramek z rzędu, nie pozwalając przy tym rywalkom na zdobycie choćby jednego trafienia. W 20. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 12:5 na korzyść zawodniczek z Koziego Grodu. Na przerwę gospodynie schodziły z ośmiobramkowym prowadzeniem (16:8). Po zmianie stron piłkarki ręczne MKS-u AZS UMCS utrzymywały bezpieczną przewagę. W 39. minucie po golu Jagody Lasek różnica wynosiła dwanaście trafień (21:9), jedenaście minut później lublinianki prowadziły 28:14, aby ostatecznie zwyciężyć 29:18. Najskuteczniejszymi zawodniczkami drużyny z Lublina w meczu z Wesołą były Katarzyna Suszek, Anna Rossa i Jagoda Lasek, które zapisały na swoim koncie po pięć bramek. – Widzę w zespole bardzo dużą poprawę, jeżeli chodzi o grę obronną. Patrząc z perspektywy meczu z Wesołą Warszawa z pierwszej rundy, wyglądaliśmy zupełnie inaczej, tak jakby to były dwa różne zespoły. Duży plus i wielkie brawa dla dziewczyn za postawę w obronie. To był jeden z głównych elementów decydujących o naszym zdecydowanym zwycięstwie – cieszy się Patryk Maliszewski.

MKS AZS UMCS Lublin – WKPR Wesoła Warszawa 29:18 (16:8)

MKS AZS UMCS: Nóżka, Gruszecka – Suszek 5, Rossa 5, Lasek 5, Szyszkowska 4, Blaszka 3, Ziętek 2, Adamczyk 2, Wojdyło 1, Markowicz 1, Bańka 1, Kosiorek.

WKPR Wesoła: Osińska, Serafin – Skoczeń 6, Andrzejewska 3, Nosecka 3, Chmielecka 2, Gutowska 2, Mazur 1, Grabowska 1, Szymanik, Robak, Godlewska, Malinowska, Banaszkiewicz.