Obrona sprzyjała lubelskim szczypiornistkom

W 18. kolejce rozgrywek I ligi grupy B piłkarek ręcznych swoje dziesiąte ligowe zwycięstwo odniosły szczypiornistki MKS-u AZS UMCS Lublin. Akademiczki pokonały ekipę MKS-u Olimpii-Beskid Nowy Sącz 34:22. Lublinianki znakomicie rozpoczęły sobotni mecz. W 6. minucie podopieczne Patryka Maliszewskiego prowadziły 5:0. Rywalki z Małopolski zmniejszyły straty doprowadzając w 14. minucie do stanu 8:6 dla miejscowych. W końcówce pierwszej połowy gospodynie powiększyły swoją przewagę. Finalnie po premierowych trzydziestu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 14:10 na korzyść reprezentantek Lubelszczyzny. Początek drugiej połowy był dosyć wyrównany, ale z czasem biało-zielone odjeżdżały przeciwniczkom, czego efektem dziewięciobramkowe prowadzenie na kwadrans przed końcem spotkania (22:13). Ostatecznie gospodynie zwyciężyły 34:22. Najwięcej bramek dla lubelskiej drużyny zdobyła Patrycja Szyszkowska. Rozgrywająca zapisała na swoim koncie siedem trafień. – Przez ostatni miesiąc poświęciliśmy dużo uwagi grze obronnej. Pracowaliśmy nad różnymi wariantami defensywnymi i w meczu z ekipą z Nowego Sącza zastosowaliśmy te schematy. Super to wyszło dziewczynom, za co dostały w szatni ogromne brawa. Myślę, że to właśnie obrona zadecydowała o tym, że wynik w tym spotkaniu był taki, jaki był – komentuje trener lublinianek.

MKS AZS UMCS Lublin – MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz 34:22 (14:10)

MKS AZS UMCS: Nóżka, Gruszecka – Szyszkowska 7, Bańka 5, Markowicz 5, Suszek 5, Rossa 3, Nazar 3, Blaszka 2, Lasek 2, Ziętek 1, Adamczyk 1, Wojdyło, Dąbała.

MKS Olimpia-Beskid: Wolanin – Płachta 8, Krok 5, Leśniak 4, Dzidek 3, Poniewierska 1, Sokołowska 1, Baran, Pacholarz.