Premierowy triumf na wyjeździe

Zwycięsko ze starcia z zawodniczkami SMS-u Płock wyszły szczypiornistki MKS-u AZS UMCS Lublin. Pierwsza połowa sobotniego spotkania w wykonaniu podopiecznych Patryka Maliszewskiego to była sinusoida. Lublinianki potrafiły narzucić wysokie tempo, które pozwoliło im uzyskać czterobramkową przewagę w 15. minucie, by na przerwę schodzić przegrywając jednym trafieniem. Druga połowa była jednak pokazem determinacji i wyrachowania. Akademiczki szybko odzyskały prowadzenie, którego nie utraciły już do końca spotkania. – Cieszymy się z wreszcie wywalczonego wyjazdowego zwycięstwa. Przywiezienie kompletu punktów to chyba najbardziej radosna informacja. Jeśli chodzi o samą grę, to byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem, przede wszystkim w obronie. Do tego zagraliśmy na niezłej skuteczności w ataku. Oczywiście pojawił się, tak jak i w ostatnich meczach, taki moment, w którym prowadząc kilkoma bramkami, nie potrafiliśmy przeciwnika dobić. To jedyny ból po tym spotkaniu. W końcu też pojawiło się zaangażowanie na takim poziomie, na jakim byśmy chcieli, a wraz z nim walka na całej długości parkietu. Dodatkowo nasza młodziutka bramkarka Ela Żywot zagrała świetny mecz i broniła na wysokim procencie skuteczności, także dla niej wielki szacunek, że podźwignęła te zawody – podsumowuje Patryk Maliszewski.

W następnej kolejce MKS AZS UMCS Lublin podejmie AZS AWF Warszawa (8 grudnia, 13:30).

SMS ZPRP I Płock – MKS AZS UMCS Lublin 27:30 (13:12)

SMS ZPRP: Ciąćka, Hoffman – Iwanowicz 7, Sobka 6, Żmijewska 5, Jobda 2, Szczepanek 2, Cieślak 2, Dąbska 1, Stala 1, Papke 1, Jasińska, Wroniewicz, Grzesista.

MKS AZS: Żywot – Olek 5, Suszek 5, Tomczyk 5, Markowicz 4, Kuc 4, Vlasiuk 4, Bańka 3, Ziętek,
Dąbała, Mikocka.

Kary: 12 minut (Julia Jasińska, Agnieszka Iwanowicz x2, Oliwia Szczepanek, Karolina Sobka, Daria Cieślak) – 10 minut (Aleksandra Olek, Magdalena Markowicz, Katarzyna Suszek, Gabriela Tomczyk x2).