SPR Sośnica za mocna dla lubelskich akademiczek

W ramach 4. kolejki I ligi grupy B piłki ręcznej kobiet zespół MKS-u AZS UMCS Lublin podejmował na własnym parkiecie SPR Sośnica Gliwice. Podopieczne Patryka Maliszewskiego nie sprostały wyzwaniu postawionemu przez przyjezdne i uległy rywalkom 18:23. – Spodziewaliśmy się tego, że przyjedzie do nas mocny zespół z dużymi aspiracjami, oparty na kilku młodzieżowych reprezentantkach Polski. W pierwszej połowie gliwiczanki wykorzystały naszą słabość dotyczącą obrony obrotowej, którą udało nam się wyeliminować dopiero po przerwie. Sporym problemem w tym meczu była nasza skuteczność. Dochodziliśmy do stuprocentowych sytuacji rzutowych i nie potrafiliśmy ich zamienić na bramki. Ponadto nie wykorzystaliśmy czterech rzutów karnych. Przede wszystkim rywalki zagrały bardzo dojrzale, lepiej niż my – komentuje trener lubelskiej drużyny.

MKS AZS UMCS Lublin – SPR Sośnica Gliwice 18:23 (8:13)

MKS AZS UMCS: Nóżka, Gruszecka – Lasek 6, Markowicz 4, Bańka 2, Suszek 2, Szyszkowska 2, Szempruch 1, Blaszka 1, Ziętek, Rossa, Wojdyło.

SPR Sośnica: Wróbel, Zizulewska – Abramowicz 10, Golec 5, Olejarczyk 3, Wyrzychowska 3, Zwolenik 1, Lesik 1, Pachołek, Walentyńska, Walus, Krzymińska, Korbel.