Szczypiornistki z Jarosławia odskoczyły lubliniankom po przerwie

Szczypiornistki MKS-u AZS UMCS Lublin raczej nie będą miło wspominały wyjazdu do Jarosławia. W rozegranym awansem meczu 17. kolejki I ligi grupy B piłki ręcznej kobiet podopieczne Patryka Maliszewskiego przegrały z rywalkami z Podkarpacia 21:32. Od początku spotkania trwała gra “bramka za bramkę”. W kolejnym fragmencie meczu do głosu doszły gospodynie. W 17. minucie zawodniczki z Jarosławia zbudowały trzybramkową przewagę (10:7). Lublinianki nie spuściły jednak głów i zmniejszyły straty. Po pierwszej połowie o jedno trafienie lepsze były szczypiornistki SPR-u JKS (15:14). Po zmianie stron gospodynie wrzuciły wyższy bieg, notując w ciągu dwudziestu minut serię 13:2. W 50. minucie aktualne liderki tabeli I ligi grupy B prowadziły 28:16. Ostatecznie ekipa z Podkarpacia zwyciężyły 32:21. Najskuteczniejszą zawodniczką MKS-u AZS UMCS w tym meczu była Jagoda Lasek. Skrzydłowa wpisała się na listę strzelczyń dziewięć razy. Dla lubelskich akademiczek przegrana w Jarosławiu to siódma ligowa porażka w kampanii 2018/2019.

SPR JKS Jarosław — MKS AZS UMCS Lublin 32:21 (15:14)

SPR JKS: Musakova, Backiel, Kulpa – Shupyk 10, Turkalo 6, Strózik 5, O. Szymborska 5, A. Szymborska 4, Bieńkowska 1, Luberecka 1, Strzębała, Rygiel, Wicińska, Moszkowicz, Kozdrowicz, Wojtaszek.

MKS AZS: Nóżka, Gruszecka – Lasek 9, Suszek 5, Szyszkowska 3, Wojdyło 2, Nazar 1, Markowicz 1, Adamczyk, Ziętek, Dąbała.