Zmobilizowane akademiczki nie dały szans ekipie z Krapkowic

W 16. kolejce rozgrywek I ligi grupy B szczypiornistki MKS-u AZS UMCS Lublin podejmowały zajmującą aktualnie ostatnie miejsce w ligowej tabeli ekipę KS-u Otmęt Krapkowice. Lublinianki kontrolowały przebieg niedzielnego starcia, prowadząc od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Ostatecznie akademiczki pokonały rywalki z Opolszczyzny 39:18. Najskuteczniejszą zawodniczką biało-zielonych w tym spotkaniu była Magdalena Markowicz. Skrzydłowa zapisała na swoim koncie osiem trafień. Triumf nad ekipą z Krapkowic to dziewiąte ligowe zwycięstwo lubelskich akademiczek w sezonie 2018/2019. Teraz podopieczne Patryka Maliszewskiego czeka trzytygodniowa przerwa, po której podejmą drużynę MKS-u Olimpia-Beskid Nowy Sącz. – Po dwóch porażkach w poprzednich ligowych spotkaniach mocno pracowaliśmy nad motywacją. Znaliśmy przeciwnika na wylot, analizowaliśmy wszystkie dostępne materiały video, w tym te z wygranego przez ekipę z Krapkowic spotkania z Sośnicą Gliwice, z którą my ponieśliśmy porażkę. Dziewczyny “spięły się”, za co należy im się wielki szacunek i ogromne brawa, bo nie odpuściliśmy ostatniemu zespołowi ligi. Nie braliśmy pod uwagę tego, że przeciwniczki zamykają tabelę. Moje podopieczne wiedziały, że to będzie jeden z trudniejszych meczów w tym okresie. Motywacja, skuteczność, chęć walki i rywalizacji to były główne powody naszego zwycięstwa. Weszliśmy na właściwe tory, bo gra moich zawodniczek wyglądała naprawdę dobrze pod względem fizycznym, organizacji gry i pracy na nogach. Myślę, że nie tylko dla nas, ale też dla innych zespołów przygotowanie drużyny do rozgrywek po przerwach jest trudne. Teraz mamy trzy tygodnie do kolejnego starcia i postaramy się zachować ten rytm, bo nasza gra wyglądała nieźle. To nie był przypadek, tylko wypracowane pewne umiejętności, które chcemy utrzymać. Oby się udało, trzymam za to kciuki. Jeżeli wspólnie dojdziemy do konsensusu, to wszystko będzie w porządku – mówi szkoleniowiec lublinianek.

MKS AZS UMCS Lublin – KS Otmęt Krapkowice 39:18 (16:9)

MKS AZS UMCS: Nóżka – Markowicz 8, Suszek 6, Rossa 4, Lasek 4, Ziętek 4, Nazar 3, Szyszkowska 3, Wojdyło 2, Dąbała 2, Bańka 2, Adamczyk 1, Kosiorek.

KS Otmęt: Mazurkiewicz – Blozik 8, Kochanowska – Wistuba 3, Gołąbek 2, Łapszyńska 2, Nastałek 2, Orlik 1, Kołodziej, Kuźmik, Szwajkiewicz, Bielecka, Medwid.