Aneta Łabuda odejdzie po sezonie z MKS-u Perła Lublin

Aneta Łabuda opuści po trwającym sezonie ekipę MKS-u Perła Lublin. W przyszłej kampanii skrzydłowa będzie reprezentować barwy francuskiego ESBF Besancon, z którym podpisała roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

25-latka dołączyła do lubelskiego zespołu przed sezonem 2018/2019 i miała istotny wkład w zdobycie ostatniego mistrzowskiego tytułu ekipy z Koziego Grodu. Łabuda jest pewnym punktem reprezentacji Polski, w której zadebiutowała w 2014 roku w wieku 19 lat. Wystąpiła również na mistrzostwach świata w 2015 roku. Polska kadra zakończyła turniej rozgrywany w Danii na czwartym miejscu.

KOMENTARZ ANETY ŁABUDY DLA KLUBOWEGO PORTALU DOTYCZĄCY PRZEJŚCIA DO ESBF BESANCON:

Zawsze marzyłam o tym, aby wyjechać za granicę i spróbować swoich sił w innej lidze. To będzie nowe doświadczenie, które, mam nadzieję, zaprocentuje. Chcę się rozwijać, a liga francuska na pewno stwarza takie możliwości. Podpisałam kontrakt, ale do końca sezonu zamierzam grać na odpowiednim poziomie i w każdym meczu w barwach MKS-u dawać z siebie wszystko, bo liczy się to, co tu i teraz. Do końca sezonu jeszcze dużo grania, więc staram się skupić na codziennej pracy w klubie.

fot. MKS Perła Lublin (archiwum)