Chorwacka bramkarka zasiliła kadrę mistrzyń Polski

Marina Razum została nową zawodniczką MKS-u Perła Lublin. Chorwacka bramkarka podpisała z klubem z Lublina roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

28-letnia szczypiornistka reprezentowała w przeszłości barwy NK Lokomotivy Zagrzeb, a w ostatnim sezonie była zawodniczką rumuńskiej ekipy HC Dunarea Braila. W 2016 roku Razum została powołana na mistrzostwa Europy, na których Chorwatki przegrały trzy spotkania w fazie grupowej z Norwegią, Rumunią i Rosją.

Jestem szczęśliwa, że dołączam do zespołu mistrzyń Polski. Znam ten klub od dawna, w dużej mierze ze względu na jego sukcesy i wspaniałych kibiców. Mam nadzieję, że z nowym trenerem zrealizujemy nasze cele na nadchodzący sezon. Życzcie nam zdrowia i udanej kampanii! – powiedziała klubowym mediom nowa zawodniczka MKS-u.

Cieszę się, że Marina wzmacnia nasz skład. Teraz mamy trzy ciekawe bramkarki, ale Marina ma nieco inny styl gry od pozostałych. Jest bardzo spokojna i w niektórych meczach potrafi całkowicie zamknąć dostęp do bramki. Czuję się pewnie, mając możliwość korzystania na boisku z trzech bramkarek o różnym stylu, bo to może być dla nas bardzo pomocne. Jestem więc szczęśliwy, że pozyskaliśmy Marinę Razum. Jestem także pewien, że zrobi wiele dla zespołu i fanów – wyjaśnił za pośrednictwem klubowej strony internetowej szkoleniowiec lublinianek Kim Rasmussen.

W sezonie 2020/2021 o miejsce w podstawowym składzie lubelskiej ekipy Marina Razum powalczy z Weroniką Gawlik i Pauliną Wdowiak.

fot. MKS Perła Lublin

0 0 votes
Article Rating