Dobra gra w pierwszej połowie nie wystarczyła Perełkom do zwycięstwa nad Team Esbjerg

W 2. kolejce rozgrywek Ligi Mistrzyń ekipa MKS-u Perła Lublin przegrała w hali Globus z Team Esbjerg 22:28. Początek sobotniej konfrontacji był niezwykle wyrównany. Gra toczyła się “bramka za bramkę”, a żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć choćby na dwa trafienia. W 14. minucie ta sztuka udała się przyjezdnym. Po bramce Sanny Charlotte Solberg Dunki prowadziły 7:5, ale Perełki błyskawicznie odrobiły te straty. Skuteczny rzut Dagmary Nocuń pozwolił na doprowadzenie do rezultatu 7:7. Po zaciętej walce w kolejnym fragmencie spotkania lublinianki zbudowały kilkubramkową przewagę. Dwa celne rzuty Patrycji Królikowskiej i trafienie Kingi Achruk pozwoliły mistrzyniom Polski na prowadzenie 12:9 w 25. minucie. W końcówce pierwszej połowy duński zespół zmniejszył straty do jednej bramki (13:12), jednak świetna gra Perełek w liczebnym osłabieniu sprawiła, że po pierwszej połowie podopieczne Roberta Lisa prowadziły 15:12. Po kilku minutach drugiej części z przewagi lublinianek nic nie pozostało. Dunki rzuciły cztery bramki z rzędu i prowadziły w 35. minucie 16:15. Nieskuteczna gra w ataku i znakomite interwencje bramkarki Rikke Vestergaard Poulsen pozwoliły zawodniczkom z Esbjergu na osiągnięcie czterobramkowej przewagi (21:17). W ostatnim kwadransie zespół z Danii utrzymywał bezpieczną różnicę bramkową i zwyciężył ostatecznie 28:22. Najwięcej bramek dla lubelskiej drużyny rzuciła w tym spotkaniu Kinga Achruk. Rozgrywająca zapisała na swoim koncie pięć trafień.

W następnej kolejce Ligi Mistrzyń szczypiornistki MKS-u Perła Lublin zagrają na wyjeździe z CSM Bukareszt (19 października, 17:30).

MKS Perła Lublin – Team Esbjerg 22:28 (15:12)

MKS Perła: Besen, Gawlik – Achruk 5, Nocuń 4, Gęga 4, Matuszczyk 3, Blazevic 2, Królikowska 2, Szarawaga 1, Łabuda 1, Kochaniak, Moldrup.

Team Esbjerg: Poulsen, Granlund – Frey 8, Polman 6, Ingstad 6, Jorgensen 4, Solberg 3, Jonsdottir 1, Jacobsen, Danielsson, Breistol, Frafjord.

Kary: 4 minuty (Mia Moldrup, Joanna Szarawaga) – 8 minut (Line Anna Ryborg Jorgensen x2, Marit Malm Frafjord, Sanna Charlotte Solberg).