Na Dolny Śląsk po kolejne zwycięstwo

Na Dolny Śląsk po kolejne zwycięstwo

MKS Perła Lublin w sezonie 2017/2018 spisuje się bardzo dobrze. Co ważne, w starciach z niżej notowanymi przeciwniczkami podopieczne Roberta Lisa dają swoim kibicom dużo radości i zawsze grają na sto procent. W sobotę lublinianki zmierzą się z KPR-em Gminy Kobierzyce i po raz kolejny będą zdecydowanym faworytem meczu.

KPR Gminy Kobierzyce dość nieoczekiwanie zajmuje miejsce w środku ligowej tabeli. Aktualnie drużyna spod Wrocławia ma na koncie pięć wygranych i siedem porażek. To pozwala jej otwierać dolną szóstkę zestawienia. KPR uzbierał 15 punktów w 12 kolejkach, co stawia najbliższego przeciwnika MKS-u Perła Lublin w nie najgorszej pozycji w walce o utrzymanie w PGNiG Superlidze Kobiet.

Na Dolnym Śląsku od nowego sezonu występuje Edyta Charzyńska, znana z trzech lat gry w Kozim Grodzie. Rozgrywająca z 33 golami w 12 meczach jest trzecią strzelczynią swojego zespołu. 76 razy do siatki trafiała Anna Mączka, a 37 bramek w swoim dorobku zapisała Mariola Wiertelak. Przed tygodniem, w pierwszym i jedynym w 2018 spotkaniu, szczypiornistki z południa kraju wygrały 28:20 w Jeleniej Górze z… KPR-em.

Równie udanie po kilkutygodniowej przerwie zaprezentowały się lublinianki. Dagmara Nocuń do spółki z koleżankami rozbiły w pył Koronę Handball Kielce 41:22. 19-bramkowa wygrana nie była jednak najwyższą w sezonie. Jesienią 2017 ekipa Roberta Lisa ogrywała wyżej Ruch Chorzów (43:21), KPR Jelenia Góra (45:19), UKS PCM Kościerzyna (41:18) i dwukrotnie macedoński ZRK Kumanowo (54:13 i 41:18) w ramach 3. rundy Challenge Cup.

We wspomnianych potyczkach trener szczypiornistek z Lubelszczyzny miał bardzo mocno ograniczone pole manewru. Od stycznia 45-latek ma już jednak do dyspozycji Alesię MihdaliovąMałgorzatę StasiakSylwię Matuszczyk Kamilę Skrzyniarz. Niedługo zdolna do gry będzie także Aleksandra Zaleśny. Wydaje się, że w tak silnym zestawieniu personalnym, KPR Gminy Kobierzyce nie może być dla lublinianek trudną przeszkodą.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła Lublin (13.01) 17:00

fot. Robert Romaniuk (archiwum)