Jaquelino Anastacio nową zawodniczką MKS-u Perła Lublin

Brazylijka Jaquelino Anastacio wzmocniła ekipę MKS-u Perła Lublin. Doświadczona zawodniczka podpisała z lubelskim zespołem roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. 

32-letnia rozgrywająca występowała w trakcie swojej kariery m.in. w węgierskim Siofok KC, rosyjskim Dynamie Wołgograd czy niemieckim SG BBM Bietigheim. Nowa zawodniczka MKS-u ostatnio reprezentowała barwy hiszpańskiego zespołu Rocasa Gran Canaria. Jaquelino Anastacio ma na swoim koncie ponad 80 występów w reprezentacji Brazylii, z którą zagrała na mistrzostwach świata w 2009 i w 2019 roku.

– Zawsze śledziłam mecze MKS i zawsze uważałam, że to dobry klub z dobrymi zawodniczkami, które są zdeterminowane i waleczne. Wierzę więc, że podjęłam słuszną decyzję. Zrobię, co w mojej mocy, by pomóc drużynie zrealizować cele. Jestem podekscytowana możliwością gry z koleżankami, mającymi duże umiejętności, a także możliwością pracy ze świetnym trenerem – wyjaśniła Brazylijka za pośrednictwem strony internetowej lubelskiego klubu.

– Jaquelino Anastacio to bardzo doświadczona zawodniczka, która potrafi grać na wszystkich pozycjach w rozegraniu, a której umiejętności indywidualne są bardzo dobre. Zawsze stanowi zagrożenie dla rywala, zarówno podczas rzutu, jak i w akcji jeden na jeden. Jest agresywna w obronie i dobrze się porusza, a co za tym idzie, jest idealna do defensywy, jaką chcę zbudować – powiedział klubowym mediom szkoleniowiec lublinianek Kim Rasmussen.

Anastacio jest piątą zawodniczką, która zasiliła drużynę aktualnych mistrzyń Polski przed startem sezonu 2020/2021. Wcześniej do lubelskiego zespołu dołączyły bramkarka Paulina Wdowiak, rozgrywająca Djurdijna Malović, skrzydłowa Magda Balsam i obrotowa Andrijana Tatar.

fot. MKS Perła Lublin