Kolejna Czarnogórka zasiliła ekipę MKS-u Perła Lublin

Kolejna Czarnogórka zasiliła ekipę MKS-u Perła Lublin

Andrijana Tatar została nową zawodniczką MKS-u Perła Lublin. Obrotowa podpisała z klubem znad Bystrzycy dwuletni kontrakt.

24-letnia zawodniczka urodzona w czarnogórskim Cetinje w trakcie swojej kariery reprezentowała barwy serbskich klubów Radnicki Kragujevac i ZRK Naisa Nis. W ostatnich dwóch sezonach występowała w ZORK Jagodina, z którym wywalczyła mistrzostwo Serbii i wystąpiła w fazie grupowej Pucharu EHF. W Lublinie o miejsce w wyjściowym składzie Andrijana Tatar powalczy z Joanną Szarawagą i Aleksandrą Olek.

MKS to uznany zespół z dużymi ambicjami i tradycjami, w którym grają znane zawodniczki. Kiedy usłyszałam nazwę klubu, wiedziałam, że jest to miejsce, w którym widzę się w nowym sezonie. Miejsce, w którym dzięki ciężkiej pracy będę mogła zrobić duże postępy. To duży krok w mojej karierze. Wierzę, że z zespołem wykonamy dobrą robotę i stworzymy świetną atmosferę, która pomoże nam w osiągnięciu celów stawianych przez klub – powiedziała Czarnogórka za pośrednictwem strony internetowej lubelskiego zespołu.

Andrijana Tatar to typowa kołowa czarnogórskiej szkoły. Jest twarda i nieustępliwa w obronie, bardzo dobra w bloku i w tworzeniu dla siebie przestrzeni. Ponadto świetnie czyta grę i w razie potrzeby dobrze przemieszcza się w wolne miejsca. Jest również szybka, więc będzie naszą bronią w kontrataku. Tatar jest dla mnie zawodniczką, która się rozwija, jest bardzo głodna powiększania swoich umiejętności i lubi ciężko pracować, a w zeszłym sezonie udowodniła w Pucharze EHF, że potrafi grać przeciwko najlepszym. Uważam, że bardzo pomoże naszej drużynie – stwierdził w rozmowie z klubowymi mediami trener Kim Rasmussen.

Tatar to druga szczypiornistka z Czarnogóry, która wzmocniła lubelską ekipę przed startem sezonu 2020/2021. W ostatni wtorek kadrę mistrzyń Polski zasiliła rozgrywająca Djurdjina Malović.

fot. MKS Perła Lublin