Kolejna porażka mistrzyń Polski w Pucharze EHF

W 4. kolejce fazy grupowej Pucharu EHF szczypiornistki MKS-u Perła Lublin przegrały u siebie z ERD 23:29. Początek niedzielnego spotkania w hali Globus toczył się pod znakiem rywalizacji lublinianek z Alexandrą do Nascimento-Martinez. W 9. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 6:6, a doświadczona Brazylijka miała na swoim koncie już pięć trafień. W 17. minucie po skutecznym rzucie przez całe boisko węgierskiej bramkarki Kingi Janurik ekipa z Erd po raz pierwszy w tej konfrontacji wyszła na prowadzenie (9:8). W kolejnych akcjach kilkoma świetnymi paradami popisała się Gabriela Besen. Chorwatka obroniła dwa rzuty karne wykonywane przez do Nascimento-Martinez, ale Perełki nie były w stanie tego wykorzystać. W 28. minucie, po trzech skutecznych rzutach z rzędu Nikoletty Kiss, to Węgierki prowadziły 14:11. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych 14:12. Na początku drugiej części przewaga zespołu prowadzonego przez Edinę Szabo wzrosła do czterech trafień (17:13). Kwadrans przed końcem spotkania zawodniczki z Erd prowadziły 22:15, a chwilę później nawet 25:16. W końcówce mistrzynie Polski zmniejszyły nieco różnicę, a spotkanie zakończyło się wygraną drużyny z Węgier 29:23. Najwięcej bramek dla lubelskiego zespołu rzuciła w tym spotkaniu Karolina Kochaniak, która zapisała na swoim koncie siedem trafień.

W następnej kolejce fazy grupowej Pucharu EHF zawodniczki MKS-u Perła Lublin zagrają na wyjeździe z CS Gloria 2018 Bistrita (2 lutego, 18:00).

MKS Perła Lublin – ERD 23:29 (12:14)

MKS Perła: Gawlik, Besen – Kochaniak 7, Więckowska 5, Szarawaga 5, Matuszczyk 2, Nosek 2, Królikowska 1, Nocuń 1, Olek.

ERD: Janurik 1, Foggea – do Nascimiento-Martinez 8, Jerabkova 6, Kiss 4, Tóth 4, Schatzl 2, Kisfaludy 2, Bizik 1, Kiraly 1, Szabó, Kovacevic, Lavko, Landi.

Kary: 6 minut (Aleksandra Olek x2, Patrycja Królikowska) – 4 minuty (Jovana Kovacevic, Laura Szabó).