Lubelskie dominatorki gromią i są coraz bliżej obrony mistrzowskiego tytułu!

W 8. kolejce grupy mistrzowskiej rozgrywek PGNiG Superligi kobiet szczypiornistki MKS-u Perła Lublin podejmowały w hali Globus ekipę KPR-u Gminy Kobierzyce. Po trafieniach Joanny Szarawagi i Marty Gęgi “Perełki” wyszły na samym początku spotkania na prowadzenie 2:0. Mistrzynie Polski utrzymywały różnicę bramkową, nie pozwalając przyjezdnym na doprowadzenie choćby do remisu. W 17. minucie, po rzucie karnym wykorzystanym przez Martę Gęgę przewaga podopiecznych Roberta Lisa wzrosła do czterech bramek (9:5). Osiem minut później po zespołowej akcji zakończonej skutecznym rzutem Joanny Szarawagi lublinianki prowadziły 13:7. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 17:10 na korzyść gospodyń. Po zmianie stron lubelskie zawodniczki kontrolowały przebieg gry, powiększając przewagę nad ekipą z Kobierzyc. Kilkoma znakomitymi interwencjami popisała się Gabriela Besen, która po przerwie zastąpiła również świetnie dysponowaną w tym meczu Weronikę Gawlik. Ostatecznie zawodniczki MKS-u Perła Lublin wygrały to spotkanie 34:25. Najwięcej bramek dla zwycięskiej ekipy zdobyły  Joanna Szarawaga, Marta Gęga i Dagmara Nocuń. Wszystkie trzy zapisały na swoim koncie po sześć trafień. W następnej kolejce lublinianki zmierzą się w hali Globus z EKS-em Start Elbląg. Jeśli podopieczne Roberta Lisa odniosą zwycięstwo w tym spotkaniu, to zapewnią sobie mistrzowski tytuł. Początek lubelsko-elbląskiego starcia we wtorek 14 maja o 18:15.

MKS Perła Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 34:25 (17:10)

MKS Perła: Gawlik, Besen, Januchta – Szarawaga 6, Gęga 6, Nocuń 6, Achruk 5, Łabuda 3, Kowalska 2, Nestsiaruk 2, Stasiak 1, Moldrup 1, Rosiak 1, Urtnowska 1.

KPR: Ciesiółka – Jakubowska 10, Koprowska 5, Kaźmierska 2, Kucharska 2, Skalska 1, Wiertelak 1, Dąbrowska 1, Wesołowska 1, Walczak 1, Michalak 1.