Lubelskie szczypiornistki odpadły z Pucharu Polski

Na półfinale rywalizację w PGNiG Pucharze Polski zakończyły szczypiornistki MKS-u Perła Lublin. W starciu o finał lublinianki uległy na wyjeździe Młynom Stoisław Koszalin 20:24. W pierwszym kwadransie wtorkowego pojedynku trwała gra “bramka za bramkę”. W 15. minucie przyjezdne prowadziły 5:4, jednak koszalinianki odpowiedziały serią trzech trafień i zbudowały niewielką zaliczkę, doprowadzając do wyniku 7:5. W 22. minucie po celnym rzucie Natalii Volovnyk gospodynie miały trzy bramki przewagi (9:6). Dwie minuty przed przerwą różnica wzrosła do pięciu trafień (12:7), jednak w samej końcówce Perełki zniwelowały straty i po pierwszej części na tablicy wyników widniał rezultat 12:10 dla zawodniczek z Pomorza Zachodniego. Podopieczne Roberta Lisa bardzo dobrze rozpoczęły drugą połowę. Trzy bramki z rzędu pozwoliły biało-zielonym na prowadzenie 13:12. W kolejnych akcjach trwała wyrównana walka, lecz ekipa prowadzona przez Anitę Unijat ponownie odskoczyła. W 46. minucie, po rzucie karnym zamienionym na bramkę przez niezwykle skuteczną w tej konfrontacji Annę Mączkę drużyna z Koszalina prowadziła 18:15. W ostatnim kwadransie reprezentantki Koziego Grodu nie były w stanie zbliżyć się do rywalek, a spotkanie zakończyło się porażką mistrzyń Polski 20:24. Lubelska drużyna zaprezentowała w tym spotkaniu bardzo niską skuteczność z rzutów karnych, bo zaledwie dwie z siedmiu prób zakończyły się powodzeniem. Najwięcej bramek dla aktualnych liderek PGNiG Superligi rzuciły Patrycja Królikowska i Marta Gęga. Obie zapisały na swoim koncie po cztery trafienia. O triumf w rozgrywkach pucharowych zawodniczki z Koszalina powalczą ze zwycięzcą drugiego półfinału, w którym KPR Ruch II Chorzów zmierzy się z Metraco Zagłębiem Lubin.

Młyny Stoisław Koszalin – MKS Perła Lublin 24:20 (12:10)

Młyny Stoisław: Prudzienica, Filończuk – Mączka 11, Mazurek 3, Rycharska 3, Andriichuk 3, Smolinh 2, Volovnyk 2, Tomczyk, Borysławska, Nowicka, Tracz, Urbaniak.

MKS Perła: Gawlik, Besen – Królikowska 4, Gęga 4, Łabuda 3, Nocuń 3, Kochaniak 1, Rosiak 1, Blazevic 1, Matuszczyk 1, Więckowska 1, Szarawaga 1, Nosek.

Kary: 16 minut (Adrianna Nowicka x2, Hanna Rycharska x2, Martyna Borysławska, Lesia Smolinh, Gabriela Urbaniak, Iuliia Andriichuk)10 minut (Joanna Szarawaga x2, Dominika Więckowska, Marta Gęga, Aleksandra Rosiak).