Lubelskie szczypiornistki poległy na Węgrzech po walce

Drugą porażkę w Pucharze EHF poniosły szczypiornistki MKS-u Perła Lublin. W 3. kolejce fazy grupowej tych rozgrywek podopieczne Roberta Lisa przegrały na wyjeździe z węgierskim ERD 24:29. Po wyrównanym początku osłabione kontuzjami lublinianki niespodziewanie przejęły inicjatywę. W 15. minucie po skutecznym rzucie Natalii Nosek “Perełki” prowadziły 6:4. Węgierki dosyć szybko zniwelowały straty, doprowadzając do remisu (8:8). Od stanu 10:10 gospodynie zanotowały serię pięciu trafień, odskakując reprezentantkom Lubelszczyzny (15:10). Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wygraną ekipy z Erd 18:12. Na początku drugiej części mistrzynie Polski zmniejszyły różnicę bramkową. W 40. minucie po trafieniu Karoliny Kochaniak miejscowe prowadziły 21:18. W kolejnym fragmencie czwarty zespół węgierskiej ekstraklasy sezonu 2018/2019 ponownie odskoczył, tym razem na siedem bramek przewagi (26:19). Lubelska drużyna odrobiła część strat, doprowadzając do rezultatu 26:23. Jednak końcówkę lepiej rozegrała węgierska ekipa, zwyciężając finalnie 29:24. Najskuteczniejszą zawodniczką pokonanego zespołu była w tym spotkaniu Karolina Kochaniak, która zapisała na swoim koncie sześć trafień.

W następnej kolejce Pucharu EHF szczypiornistki MKS-u Perła Lublin podejmą ERD (26 stycznia, 17:00).

ERD – MKS Perła Lublin 29:24 (18:12)

ERD: Janurik, Foggea – Jerabkova 7, Martinez do Nascimento 6, Lavko 4, Kiss 3, Kisfaludy 3, Toth 2, Szabo 2, Schatzl 2, Bizikova, Kovacević.

MKS Perła: Gawlik, Besen – Kochaniak 6, Więckowska 5, Matuszczyk 4, Królikowska 3, Nosek 3, Gadzina 2, Nocuń 1, Szarawaga, Olek.

Kary: 6 minut (Gabriella Toth, Laura Szabo, Jovana Kovacević) – 2 minuty (Sylwia Matuszczyk).