Mistrzowska koronacja przyćmiła porażkę “Perełek” w Lubinie

W ostatnim meczu sezonu 2018/2019 szczypiornistki MKS-u Perła Lublin przegrały na wyjeździe z Metraco Zagłębiem Lubin 24:27. Po niezłym początku spotkania lublinianki prowadziły w 9. minucie 5:3. Miejscowe szybko odrobiły straty, a pięć minut później same miały dwie bramki przewagi (8:6). W 17. minucie podopieczne Roberta Lisa zmniejszyły różnicę do jednej bramki na korzyść rywalek (9:8). Wtedy reprezentantki Dolnego Śląska popisały się serią czterech trafień doprowadzając w 21. minucie do rezultatu 13:8. Przed przerwą przyjezdne zmniejszyły nieco straty. Finalnie po pierwszej połowie “Miedziowe” prowadziły 16:13. Lubelskie zawodniczki mocno rozpoczęły drugą część spotkania. W 39. minucie, po celnym rzucie Ewy Urtnowskiej na tablicy wyników widniał remis po siedemnaście. Podopieczne Bożeny Karkut ponownie odskoczyły (19:17), ale lublinianki nie dość, że odrobiły straty, to na osiem minut przed końcową syreną prowadziły 23:20. Trzy trafienia z rzędu dały gospodyniom remis, a o tym, który zespół zwycięży miała zadecydować końcówka. W niej lepsze okazały się zawodniczki Zagłębia, które wygrały 27:24. Najwięcej bramek dla lubelskiego zespołu rzuciła w tym spotkaniu Aleksandra Rosiak. Rozgrywająca zapisała na swoim koncie pięć trafień. Po zakończeniu zawodów biało-zielone odebrały złote medale za miniony sezon. Lubelskie mistrzynie “ozłocił” wiceprezes ds. marketingu i komunikacji ZPRP prof. dr hab. Bogdan Sojkin oraz komisarz rozgrywek Bogusław Trojan.

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 27:24 (16:13)

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz, Kuźmicka – Górna 8, Machado Matieli 4, Piechnik 4, Milojević 3, Grzyb 3, Ważna 2, Pielesz 1, Jochymek 1, Hartman 1, Trawczyńska, Buklarewicz, Wasiak, Belmas.

MKS Perła: Januchta, Besen – Rosiak 5, Achruk 4, Łabuda 3, Szarawaga 2, Kowalska 2, Urtnowska 2, Nestsiaruk 2, Moldrup 1, Gęga 1, Matuszczyk 1, Nocuń 1.